F1.sk F1.sk

Berger chce Alonsa ako hosťa v DTM
zdroj: TASR/AP

Berger chce Alonsa ako hosťa v DTM

Gerhard Berger vyslovil ako šéf DTM zaujímavé prianie: Fernandovi Alonsovi by na niektorých pretekoch rád zabezpečil hosťovské miesto a umožnil mu súťažiť s najlepšími pretekármi zo sveta cestovných automobilov.

Pravidlo o možnosti nasadiť "hostí" platí od roku 2014, pričom v akcii sme už videli Andreu Doviziosa, Sébastiena Ogiera i Alexandra Zanardiho. Séria takto získava zaujímavú publicitu.

"Vždy som mal rád chlapcov, ktorí každý víkend robia niečo súvisiace s pretekárskym športom. Toto sú pre mňa klasickí pretekári. Žijú pre pretekanie sa," povedal Berger, ktorého slová cituje Motorsport.com.

"Takýchto mám najradšej. Aj Sebastian Vettel by u nás veľmi rád vystúpil a myslím si, že i Lewis Hamilton. Všetko sú to pretekári, ktorí keď majú voľný týždeň, tak idú na motokáry."

Po otázke týkajúcej sa toho, koho by Berger v DTM rád privítal, prišla nasledujúca odpoveď: "Veľmi rád by som tu mal Fernanda. Je to skvelý jazdec. Už sme sa o tom aj rozprávali, ale len krátko."

"Všetko je to v rukách Toyoty," pripomenul Rakúšan. "Na Fernandovi je úchvatné to, že nech robí čokoľvek, robí to dobre. Je to pretekár. Nech ide kamkoľvek. Aktuálne s ním nie som v kontakte, ale kdekoľvek súťaží, tak to robí brilantne."

Najnovšie z kategórie: Gerhard Berger

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk