F1.sk F1.sk

Podľa Wolffa môže odvolanie Ferrari vyniesť aj vyšší trest
zdroj: TASR/AP

Podľa Wolffa môže odvolanie Ferrari vyniesť aj vyšší trest

Ferrari sa cíti byť poškodené a požiadalo o preskúmanie rozhodnutia z Veľkej ceny Kanady, kde komisári Sebastianovi Vettelovi udelili päťsekundový trest. Podľa šéfa Mercedesu Tota Wolffa sa však snahy červených nemusia vyplatiť.

"Čím dlhšie sa o tom bude diskutovať, tým viac ľudí, ako napríklad Nico Rosberg, dá komisárom za pravdu," povedal Wolff pre oe24.at. "Ale to, že aj niekoľko dní po udalosti, sa nad tým všetci vzrušujú, jasne vypovedá o hodnote Formuly 1."

Rakúšan si nemyslí, že by červení dokázali získať potrebné dôkazy: "Neviem si to predstaviť. Trest nie je možné spätne odvolať. Najhorší prípad by bol ten, že si kompetentní pozrú dáta a prídu na to, že si to všetko žiadalo vyšší trest. Už som sa o tom dlhšie bavil so šéfom Ferrari Mattiom Binottom."

"On si myslí, že táto vec si stopercentne nezaslúžila žiadny trest. Podľa mňa zasa stopercentne nemá pravdu," usmial sa Wolff.

"Fakty sú jasné: Vettel vyletel mimo trate a vrátil sa. Pozrel sa do zrkadla a Lewisa natlačil k múru. Ak by Lewis nedupol na brzdy, zrodila by sa kolízia. Preto je trest v poriadku," skonštatoval Toto Wolff s dodatkom, že penalizácia je síce "kontroverzná", ale OK.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk