F1.sk F1.sk

Alonso nevylučuje návrat do F1, chce však šancu na titul
zdroj: McLaren Indy

Alonso nevylučuje návrat do F1, chce však šancu na titul

Fernando Alonso po skončení minulej sezóny opustil Formuly 1. Najčastejšie hovoril o tom, že v tomto športe už dokázal všetko, čo mohol, a tak chce nové výzvy.

Neoficiálna verzia však znela inak: s McLarenom nemal šancu na víťazstvá, ba dokonca ani na pódiá a boje o stred poľa ho ako dvojnásobného majstra sveta už nebavili. Teraz nevylúčil, že by sa v budúcom roku opäť vrátil - musel by však dostať šancu v špičkovom stroji.

"Ak by F1 opäť bola atraktívnou možnosťou, tak niet pochýb o tom, že by som sa vrátil," povedal Fernando Alonso, o ktorého služby však veľké stajne príliš nejavia záujem.

"V roku 2016, keď sa Nico Rosberg rozhodol skončiť, som bol v kontakte s Mercedesom," priznal Španiel. "Hovoril som s Totom Wolffom, ale k definitívnemu ÁNO sme sa napokon nedopracovali. Bol som v McLarene a nebolo ľahké nájsť riešenie."

"Ohľadom budúcnosti som otvorený zaujímavým návrhom. Ak sa rozhodnem vrátiť do F1, tak len vtedy, ak budem mať reálnu šancu vyhrať titul. Už nemám záujem o projekty začínajúce od nuly, okamžite chcem víťazné auto."

Objavili sa aj špekulácie hovoriace o možnom návrate do Ferrari, ktoré sa niekoľko rokov snaží dostať na vrchol, ale Mercedes zdolať nevie.

"Chce to trpezlivosť," odkázal Alonso, ktorého slová cituje stránka grandprix.com. "Keď sa od vás očakáva víťazstvo počas každého víkendu, tak to nie je jednoduché. Ferrari je predsa najznámejší a najmilovanejší tím sveta."

"Keď som tam bol, tak nám chýbali potrebné zručnosti i technické zdroje, ale boli sme konkurencieschopní. Teraz je ich auto veľmi konkurencieschopné, ale prostredie nadmerného tlaku im nepomáha. Nuž a Mercedes je veľmi silný," dodal Fernando Alonso.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk