F1.sk F1.sk

Honda potvrdila, že do Francúzska prinesie nové pohonné jednotky
zdroj: Red Bull Content Pool

Honda potvrdila, že do Francúzska prinesie nové pohonné jednotky

Už dlhšie sa šuškalo o tom, že Honda prinesie na Veľkú cenu Francúzska vylepšené pohonné jednotky tretej tohtoročnej vývojovej fázy. Stane sa tak pomerne skoro, ale Japonci veľmi túžia po postupnom zlepšovaní výkonu.

Informáciu teraz potvrdil aj šéf Hondy pre Formulu 1 Tojoharu Tanabe. "Na okruhu Paula Ricarda nasadíme vylepšenú pohonnú jednotku tretej špecifikácie, pričom ju dostanú Max, Pierre a Daniil," uviedol Tanabe v preview Hondy pred VC Francúzska.

"Zmeny oproti predchádzajúcej špecifikácii nájdeme hlavne v oblasti spaľovacieho motora a turba. V tomto prípade naši inžinieri v Sakure úzko spolupracovali s ostatnými oddeleniami v rámci Hondy, hlavne s aerodynamickým motorovým vývojovým oddelením."

Tanabe ďalej potvrdil, že hlavne vylepšenie turba je postavené na vedomostiach a technológiách aerodynamického motorového oddelenia, čo má vplyv na zlepšenie v oblasti aerodynamického dizajnu. Honda v tomto smere spolupracovala s výrobcom turbodúchadiel IHI.

"Dáta z našich testovacích stanovísk ukazujú nárast výkonu oproti predchádzajúcej verzii pohonnej jednotky, aj keď vieme, že sme ešte nedosiahli čísla výrobcov, ktorí aktuálne v šampionáte vedú."

"Je to však krok správnym smerom a vo vývoji budeme pokračovať počas celého zvyšku sezóny. Využijeme pritom zdroje celej spoločnosti," dodal Tojoharu Tanabe.

Dodajme, že u Daniila Kvjata bude nasadenie novej pohonnej jednotky rezultovať v trest. Jeho presnú výšku spoznáme až neskôr.

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk