F1.sk F1.sk

Mercedes objasnil príčinu Strollovej motorovej poruchy
zdroj: TASR/AP

Mercedes objasnil príčinu Strollovej motorovej poruchy

Mercedes priniesol do Kanady nové pohonné jednotky druhej vývojovej fázy, ktoré dostali všetci šiesti jazdci. Už v tréningu však prišiel problém a monopost Lanca Strolla poriadne zadymil.

Toto Wolff ako športový šéf Mercedesu si s motorovými odborníkmi okamžite začal lámať hlavu nad tým, či sa niečo podobné nestane aj ostatným motorom. Napokon sa to obišlo bez ďalších problémov a dnes už vieme, v čom bol háčik.

Kompetentní v motorovej továrni v Brixworthe prezradili, čo sa stalo. "Príčinou bola porucha sviečky, ktorá vyvolala niekoľko ďalších problémov rezultujúcich v zlyhanie motora," uviedol hovorca Mercedesu pre Autosport. "Pre najbližší víkend máme pripravené protiopatrenia."

Stroll po probléme dostal starší motor prvej fázy, s ktorým absolvoval kvalifikáciu i preteky. K dispozícii bol aj nový agregát druhej fázy, avšak pre krátkosť času pred kvalifikáciou a potrebu dlhej inštalácie ho Kanaďan ešte nedostal.

Stane sa tak až počas tohto víkendu vo Francúzku, ale potrestaný by byť nemal. Stalo by sa tak len v prípade, ak by dostal aj novú jednotku MGU-K - v sobotu v Kanade totiž dostal druhý kus a na sezónu sú beztrestne povolené len dva.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk