F1.sk F1.sk

Ferrari privezie do Francúzska prvé drobné úpravy SF90
zdroj: TASR/AP

Ferrari privezie do Francúzska prvé drobné úpravy SF90

Šéf Ferrari Mattia Binotto sa minulý týždeň vyjadril, že v Maranelle horúčkovito pracujú na vylepšeniach, ktoré pomôžu znížiť stratu na dominujúci Mercedes. Priznal pritom, že je potrebné zmeniť samotný koncept auta, čo je otázka týždňov, nie dní. Prvé lastovičky zmien uvidíme už tento víkend vo Francúzsku.

Premiérové víťazstvo v sezóne zmarilo rozhodnutie komisárov. Ferrari sa však podľa svojich vyjadrení sústredilo najmä na úpravy auta, ktoré má v doterajšom priebehu sezóny ďaleko od podávania optimálnych výkonov. Ako sa už skôr vyjadril šéf stajne Mattia Binotto, zmeny, ktoré je potrebné urobiť zaberú tímy veľa času. Fanúšikov preto vyzýva k trpezlivosti.

Prvé ovocie snáh inžinierov z Maranella uvidíme v akcii už tento víkend na okruhu Le Castellet. Vo Ferrari však krotia očakávania. Zďaleka sa nejedná o revolučné zmeny, ktoré pošlú model SF90 do čela. Predstavujú však dôležitý míľnik v snahách Scuderie dotiahnuť sa na Mercedes.

„Po Kanade sa chceme vrátiť na trať a opäť bojovať s našimi súpermi,“ povedal Binotto, ktorého cituje oficiálna stránka F1. „Vo Francúzsku budeme mať drobné vylepšenia, elementy, ktoré pre nás predstavujú dôležitý krok pri definovaní smeru, ktorým sa vývoj auta bude ďalej uberať.“

„To, čo prinesieme nebude riešením našich problémov, ale spätná väzba, ktorú získame predstavuje je dôležitý bod pre ďalšie kroky, ktoré chceme podniknúť.“

„Na základe vlaňajšej skúsenosti vieme, že Paul Ricard je pre naše auto zložitým okruhom. Tento typ trate nie je pre náš balík obzvlášť priaznivý. Avšak nič nie je nemožné, takže sme pripravení odovzdať to najlepšie,“ dodal Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk