F1.sk F1.sk

Ocon: Myslím, že diskusie o mojej budúcnosti začali
zdroj: Racing Point Force India

Ocon: Myslím, že diskusie o mojej budúcnosti začali

Zrejme nikto nepochybuje o tom, že Esteban Ocon je pilot, ktorý svojou kvalitou jednoznačne patrí do Formuly 1. Na trhu sa však všetky okolnosti obrátili proti nemu, a tak si v tomto roku musel zobrať nútené voľno. Pracuje ako testovací pilot Mercedesu.

„Našim cieľom, nielen mojim, je dostať sa do auta čo najskôr,“ povedal Ocon pre Autosport. „V tomto momente celý manažment, vrátane Tota, pracuje na tom, aby mi zaistili sedačku pre budúci rok a myslím, že diskusie už začali. Čím skôr by sa náš cieľ potvrdil, tým lepšie. Dúfam, že moja budúcnosť bude vyriešená veľmi skoro.“

„Verím ľuďom okolo mňa a to je jediné, čo môžem v tejto chvíli robiť,“ dodal.

Minulú jeseň sa veľmi reálne skloňovala možnosť hosťovania do tímu Renault, podobne ako to rok predtým urobil Red Bull s Carlosom Sainzom. Nečakané rozhodnutie Daniela Ricciarda prestúpiť k francúzskemu tímu však urobilo talentovanému Francúzovi škrt cez rozpočet. Šance Ocona na zisk pretekárskej sedačky tak nemusia byť zúžené len na tímy, ktoré odoberajú pohonné jednotky Mercedesu.

Prestup do Mercedesu, Racing Pointu alebo Williamsu sa v tejto chvíli zdá dokonca nepravdepodobný. V Mercedese je Valtteri Bottas zatiaľ pomerne úspešný. V tíme Racing Point by musel odísť Sergio Pérez a Williams má k dispozícii hviezdu budúcnosti Georga Russella a dobre financovaného Nicholasa Latifiho ako potenciálneho nástupcu Roberta Kubicu.

„Bol to rok plný dobrej práce. To, čo sme urobili na simulátore, tímu myslím pomohlo,“ povedal Ocon. „Len byť súčasťou tohto tímu vás naučí množstvo vecí. Vedomosti, ktoré majú, sú na nezaplatenie. To znamená, že budem kompletnejším pilotom, keď sa vrátim späť na rošt. Mať tento tím okolo seba je skvelou príležitosťou.“

Najnovšie z kategórie: Esteban Ocon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk