F1.sk F1.sk

Racing Point pneumatiky netrápia, problémom je balans
zdroj: TASR/AP

Racing Point pneumatiky netrápia, problémom je balans

Po veľmi sľubnom štarte do sezóny sa dobre namazaný stroj Racing Pointu trochu zasekol. Až pozoruhodný výkon Lanca Strolla na domácej veľkej cene zabránil natiahnutiu neúspešnej série víkendov bez bodu. Aktuálne sa tím nachádza na šiestom mieste pohára konštruktérov s náskokom dvoch bodov na Toro Rosso.

Z úvodu sezóny to vyzeralo, že nástupca Force Indie bude v tomto ročníku pravidelne bodovať. Zo Španielska i Monaka však odchádzalo duo Sergio Pérez – Lance Stroll naprázdno. Model RP19 tak evidentne má nejaké problémy, ktoré tím potrebuje vyriešiť. Podľa šéfov stajne je tým najväčším balans, čo má vplyv aj na využívanie plného potenciálu pneumatík.

„Vyváženie a rozloženie záťaže,“ pomenoval problémy Sergio Pérez, ktorého cituje Autosport. „To sú tie dve najväčšie. S pneumatikami myslím pracujeme veľmi dobre. Tieto dve veci sa však snažíme zlepšiť.“

Počas domáceho kanadského víkendu predstavil tím zo Silverstone nové predné krídlo, ktoré malo byť súčasťou snahy o riešenie spomínaných problémov. Ten mal vzduch nasmerovať viac smerom pod auto a zrýchliť obtekanie vzduchu okolo krídla. To pomôže presunúť balans auta viac dopredu. Riešenie sa však celkom nesvedčilo a tím ho napokon skúšal len v piatok. V sobotu a nedeľu sa vrátil k staršej špecifikácii. Túto myšlienku však v tíme zrejme nezavrhnú, snahou bude ju lepšie doladiť. 

„Veríme, že sa nám vyváženie podarí zlepšiť,“ povedal technický riaditeľ Andy Green. Podľa jeho názoru je to otázka príchodu ďalších vylepšení.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk