F1.sk F1.sk

Oficiálne! Ferrari požiadalo o prieskum rozhodnutia komisárov Veľkej ceny Kanady
zdroj: screenshot/FOM

Oficiálne! Ferrari požiadalo o prieskum rozhodnutia komisárov Veľkej ceny Kanady

To, o čom sa špekulovalo a pre mnohých to bolo už hotovou vecou, sa dnes stalo oficiálnym. Ferrari nevzdáva svoj boj z kanadského Montrealu a chce, aby komisári vysvetlili, prečo sa rozhodli potrestať Sebastiana Vettela.

Najprv sa spomínalo odvolanie na Medzinárodný odvolací súd FIA. Ako sme ale už písali tu, takéto rozhodnutie by sa veľmi ľahko mohlo zmeniť na slepú uličku, ktorá by neviedla k absolútne žiadnemu výsledku. 

Pravidlá však umožňujú niekoľko ďalších spôsobov, ako preskúmať počínanie kompetentných. Právo na prieskum rozhodnutia patrí v právnickej terminológii k mimoriadnym opravným prostriedkom. Umožňuje predložiť nové dôkazy, ktoré v čase rozhodovania neboli k dispozícii. Prvým krokom v tomto konaní zrejme bude rozhodnúť, či sú vôbec prípustné alebo relevantné.

Pravidlá ustanovujú na jeho uplatnenie lehotu štrnásť dní, takže Ferrari má čas do dňa nedeľnej veľkej ceny. S najväčšou pravdepodobnosťou bude súčasťou konania aj výsluch komisárov a takisto zainteresovaných pilotov.

Ak nové dôkazy, ktoré Ferrari predloží ukážu, že Sebastian Vettel svojim konaním nijakým spôsobom neporušil pravidlá, výsledkom bude rozhodnutie, podľa ktorého bol nemecký pilot bol v Kanade potrestaný neprávom.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk