F1.sk F1.sk

Seidl: Testom prestavby tímu bude až rok 2020
zdroj: McLaren

Seidl: Testom prestavby tímu bude až rok 2020

Na prelome minulého a tohto roku prešiel tím McLaren sériou veľkých organizačných a personálnych zmien. Podľa mnohých žne partia z Wokingu úrodu prestavby už tento rok. Hlavy stajne však majú jasno, že ich pravým testom bude až výkonnosť auta v roku 2020.

Aktuálne najlepší zo „zvyšku sveta“ sa v pohári konštruktérov nachádza dva body pred Renaultom. V Kanade si pritom vybral obrovskú dávku smoly. Fóliu z prilby zachytili brzdy Carlosa Sainza, ktoré sa okamžite začali prehrievať a Španiel musel ísť predčasne do boxov. Landa Norrisa zase zradilo zavesenie. Jeden z pilotov skončil mimo bodov, druhý vypadol, čo umožnilo Renaultu dotiahnuť sa.

Ovocie práce nových mužov Andreasa Seidla a technického riaditeľa Jamesa Keya vraj uvidíme až v budúcom roku. „Myslím, že celý rozsah zmien, ktoré začali vlani vo vnútri tímu uvidíme až v roku 2020, pretože to bude prvé auto postavené v normálnom rytme vývoja,“ povedal pre Motorsport.com Seidl. „A kedy to normálne začína? Keď sme videli minuloročné auto na trati počas zimných testov, videli sme niektoré silné a slabé body. A to je normálne prvý moment, kedy začnete uvažovať, čo môžete v aute pre nasledujúci rok zmeniť. A sú nejaké veci, ktoré budeme riešiť až rok po tom?“

Vyzerá to tak, že v bitke o post najlepšieho tímu stredu poľa si to McLaren rozdá práve so svojim najužším spolupracovníkom, dodávateľom motorov Renault. Nemecký manažér si však myslí, že on sám potrebuje ešte nejaký čas, aby lepšie pochopil fungovanie takého celku, akým je tím Formuly 1.

„Myslím, že od začiatku roka sme slušne pokročili. Auto dobre reaguje na vývoj, ktorý prinášame na trať. Máme pozitívne momentum a pozitívny duch vo vnútri tímu, čo mi tu veľmi pomohlo,“ povedal Seidl.

„Pre mňa je to stále len začiatok. Som tu šesť týždňov, z ktorých som len tri strávil v továrni. Potrebujem čas, aby som pochopil všetko vo vnútri tímu,“ uzavrel Seidl.

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk