F1.sk F1.sk

Alonso si je na sto percent istý, že sa do Le Mans ešte vráti
zdroj: TOYOTA GAZOO Racing WEC

Alonso si je na sto percent istý, že sa do Le Mans ešte vráti

Majster sveta F1, majster sveta WEC, dvojnásobný víťaz 24 hodín Le Mans, víťaz 24 hodín Daytona. To je len časť úspechov, ktoré v kariére dosiahol Fernando Alonso. Ten si posledný víkend užil sladkú satisfakciu za zbabraný víkend v Indianapolise spred niekoľkých týždňov.

Mal ale poriadne šťastie. Hodinu pred koncom to vyzeralo, že sa bude musieť uspokojiť len s druhým miestom. Auto Toyoty s číslom sedem si išlo pre víťazstvo. Prišla však drobná športová tragédia, defekt. Jose Maria Lopez, ktorý v tom čase sedel za volantom priznal, že celú cestu do boxov preplakal.

Z najvyššieho stupienka sa tak tešili Alonso, Buemi a Nakadžima. Vzhľadom na neistú budúcnosť musí teraz rodák z Ovieda čeliť častým otázkam na túto tému.

„WEC nie je pre budúcu sezónu aktuálne, pretože je ťažké zaviazať sa, keďže nová sezóna začína budúci mesiac a končí až v júni 2020. Chcem mať pre budúci rok otvorené možnosti,“ povedal Alonso, ktorého cituje CRASH.net.

„Som si však na sto percent istý, že sa vrátim do vytrvalostných pretekov a Le Mans. Milujem tento podnik, šampionát a atmosféru.“

Alonso trvá na dosiahnutí „Triple Crown“, ku ktorej mu chýba ešte triumf na 500 míľ Indianapolis. To však bude omnoho náročnejší oriešok, než ovládnuť okruh La Sarthe za volantom dominujúcej Toyoty. Objavili sa tiež špekulácie, že využije svoje spojenie s Toyotou a pokúsi sa preniknúť do šampionátu rely či na Dakar. Na tieto otázky sa však zdráha odpovedať.

„Lúčim sa s Toyotou, no táto prvá kapitola v Le Mans bola úžasná. Tento fantastický tím vyhral všetky preteky a teraz je svetovým šampiónom a dvojnásobným víťazom Le Mans. To je niečo, čomu by som neveril, keď som s ich programom podpisoval zmluvu,“ povedal Alonso. „Som šťastný. Občas máte vo svete motoršportu zlé a ťažké momenty, a občas prídu tie úžasné. Toto je jeden z tých pozitívnych dní.“

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk