F1.sk F1.sk

Kubica naznačil, že Russell dostáva lepšiu techniku. Orlen zvažuje jeho odchod
zdroj: Twitter/Williams

Kubica naznačil, že Russell dostáva lepšiu techniku. Orlen zvažuje jeho odchod

V žiadnom prípade nemožno hovoriť o úspešnom návrate. Poľský pilot Robert Kubica si aj vďaka peniazom poľskej akciovej spoločnosti PKN Orlen zaistil miesto vo Formule 1. Teraz však táto obrovská firma nevylúčila zmenu pôsobiska pre poľského pilota.

Toto vyjadrenie je pritom v plnom kontraste s tým, čo na prelome mája a júna povedal Adam Burak, hovorca spoločnosti PKN Orlen. „V tejto chvíli nemá žiaden význam zamýšľať sa nad budúcnosťou. Robert je veľmi známy a podporujú ho až tri štvrtiny ľudí v Poľsku. Čisté reklamné aspekty sú tu rovnako dôležité. S Wiliamsom sme podpísali dobré zmluvy, takže sme pokojní,“ povedal Burak.

Kubica má po svojom návrate problémy s výkonnosťou. Jeho mladší kolega George Russell má zatiaľ obrovskú prevahu a vyzerá to tak, akoby sa naplnili slová skeptikov o vplyve Robertovho zdravia na jazdcove výkony.

„Je to kombinácia mnohých vecí,“ povedal Kubica pre poľský denník Przeglad Sportowy, ktorý cituje portál Grandpx.news. „V dvoch alebo troch pretekoch som mohol byť pred ním. Prišli však veci, ktoré nezáviseli odo mňa.“

„Okrem toho, George Russell je jeden z najväčších talentov mladej generácie. Je veľmi šikovný. Povedal, že auto sa stále zlepšuje, čo nechcem komentovať, je to jeho pohľad,“ povedal Poliak.

Naznačuje teda, že mladý Brit dostáva do rúk lepší materiál, než Kubica? „Nikdy som jeho auto neriadil, takže to nemôžem posúdiť. Nemusíte však byť pilot, aby ste videli niektoré veci.“

„Dá sa povedať, že niekedy sme pretekali akoby v dvoch odlišných pretekoch. Časový rozdiel v tak krátkom kole, ako je v Kanade, kde je v podstate len sedem zákrut ukazuje, že to sú dva odlišné svety,“ povedal Kubica.

Poliak má kontrakt do konca tejto sezóny s opciou na ďalší rok. Jeho sponzor PKN Orlen nevylúčil Robertov presun do iného tímu. „To je záležitosť Orlenu a Roberta. Všetko je na stole a je tu veľa možností. Často sa o tom bavíme a záležať bude od smeru, ktorým sa pilot vydá. Po tom všetkom, má pre tento šport stále význam,“ povedal riaditeľ Orlenu Daniel Objatek.

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk