F1.sk F1.sk

Leclerc: Sebastian urobil menej chýb, než ja
zdroj: TASR/AP

Leclerc: Sebastian urobil menej chýb, než ja

Pre tak mladého a tak neskúseného pilota je to ťažká skúška. Od Charlesa Leclerca sa najmä po Veľkej cene Bahrajnu očakávali zázraky, no stále je to ešte len 21-ročný chalan, ktorý mal pred príchodom do Ferrari na konte 21 veľkých cien. Priznáva, že toho bolo mnoho, s čím sa musel za tak krátku dobu vyrovnať.

Jednou z nich sú politické hry. Tie sa netýkajú len vzťahov medzi súpermi z iných tímov, ale aj vzťahov vo vlastnej garáži. Sebastian má navyše v poslednom období lepšie výsledky. V Kanade ho štvornásobný majster sveta v kvalifikácii zdolal presvedčivým spôsobom. Charles sa tým však nenechal rozhodiť a na druhý deň podal kvalitný a vyrovnaný výkon.

„Len si na okruhu odvediem svoju prácu a som spokojný sám so sebou. S Ferrari sa cítim veľmi dobre,“ povedal Leclerc pre francúzsky denník L’Équipe, ktorý cituje GPToday.net. „Nemám rád politické hry, vlastne ich neznášam. Nepatrí to k môjmu štýlu.“

Leclerc sa vo svojich vyjadreniach dotkol aj interného vzťahu so Sebastianom Vettelom. Verí, že si svojim suverénnym výkonom v Bahrajne získal v tíme rešpekt, ktorý vo svete Formuly 1 nutne potrebujete, aj keď ho o triumf obrala porucha. Chápe pritom, že Seb má v tímovej hierarchii prednosť, nielen kvôli tomu, že je omnoho skúsenejší, ale aj vďaka lepším výsledkom.

„Po Bahrajne sa situácia zmenila. Keď som ukázal, že môžem vyhrať, tím ma začal viac rešpektovať. Chápem, že v stajni musí existovať určitá hierarchia. Je mi jasné, že Seb má vďaka svojim neuveriteľným skúsenostiam prednosť,“ povedal Leclerc.

„Musím si ďalej robiť svoju prácu a vyhýbať sa chybám. Seb ich skrátka urobil menej, než ja,“ priznal Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk