F1.sk F1.sk

Hamilton: V roku 2018 som našiel tú správnu formu a udržal si ju
zdroj: TASR/AP

Hamilton: V roku 2018 som našiel tú správnu formu a udržal si ju

Vyhral päť zo siedmich veľkých cien tejto sezóny a už trinásť z posledných osemnástich, ak rátame aj sezónu 2018. Pochopiteľne je tak lídrom jazdeckého šampionátu a jasným favoritom na zisk titulu aj v roku 2019.

Profesionálni športovci dobre poznajú situáciu, keď majú pocit, že sa im podarí snáď všetko. Že lopta alebo puk z ich nohy či hokejky si akosi zakaždým nájde cestu do brány. Že v čase, keď sa nachádzajú pred vlastnou bránou sa súperove strely zakaždým odrazia mimo. Pritom sa nedokážu zraniť ani pri tých najkrkolomnejších zákrokoch. Sú to situácie, kedy sa športovec vo svojej pozícii cíti naozaj dobre a darí sa mu. V anglickom žargóne sa takejto situácii hovorí „sweet spot“, alebo ak chcete „sladký bod“. A to je presne definícia toho, kde sa podľa vlastných slov nachádza Lewis Hamilton.

Ten vlani získal majstrovský titul. Najmä v druhej polovici roka mu vyšlo všetko, na čo siahol. Veď vyhral osem z posledných jedenástich pretekov sezóny 2018. Túto fazónu si teraz preniesol aj do roku 2019. Aktuálne vedie šampionát jazdcov s náskokom 29 bodov.

„Minulý rok som sa v jednom okamihu dostal do tej správnej formy, odvtedy som bol naozaj konzistentný,“ povedal Hamilton, ktorého cituje Autosport. „Preteky som mal naozaj silné a nijako som z toho nevypadol. Koncom roka sa mi darili aj kvalifikácie.“

„Má to čo dočinenia s životným štýlom, mojim zdravím a všetkými týmito vecami. Majú na to naozaj vplyv. Odvádzame tiež skvelú tímovú prácu. Či už som v priebehu víkendu najrýchlejší alebo nie, stále musím odvádzať svoje povinnosti. Dúfam, že to takto bude pokračovať po zvyšok roka.“

„Som veľmi šťastný z toho, ako na tom som. Som zdravý a mám okolo seba skvelých ľudí. Všetko je to o životnom štýle a životných rozhodnutiach,“ povedal Hamilton.

Päťnásobného majstra sveta v poslednom období skutočne obchádzajú chyby. Jedna sa mu síce „podarila“ v kanadskom tréningu, no tá patrí medzi svetlé výnimky. „Som na svoju prácu hrdý, najmä na to, ako sa vyhýbam chybám. Dostal som sa do pozície, z ktorej sa mi ich darí eliminovať. Drobné zaváhanie síce prišlo v piatok v Kanade, no podarilo sa mi to napraviť v sobotu a potom v priebehu celého víkendu,“ dodal Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk