F1.sk F1.sk

Abiteboul: Na domácej veľkej cene s výraznými zmenami na podvozku
zdroj: Renault Sport

Abiteboul: Na domácej veľkej cene s výraznými zmenami na podvozku

Renault prežil pretrápený štart do sezóny. Šieste a siedme miesto v Montreale tak bolo poriadnou satisfakciou. Tímu sa vyhli poruchy i taktické zlyhania a slávil úspech. V Enstone však toto umiestnenie berú ako referenčný bod, od ktorého sa chcú odraziť.

Snáď žiadny tím poľa nie je v nasadzovaní vylepšení a aktualizácii balíka tak usilovný ako práve Renault. V Kanade sme mohli tiež vidieť, že pohonné agregáty z dielne francúzskeho výrobcu majú dostatok výkonu. Podľa výsledkov to skutočne vyzeralo tak, že pred Hondou majú stále určitý náskok. Šieste miesto Daniela Ricciarda a siedme Nica Hülkenberga značí, že sa v Enstone sa posunuli na piate miesto konštruktérskeho poradia, len dva body za zákaznícky McLaren.

„Pre tím je to dobrý výsledok. Je to najviac, čo sme v našej pozícii mohli očakávať. Vrátilo nás to do hry,“ povedal pre Motorsport.com šéf stajne Cyril Abiteboul. „Je to tiež skvelé z toho hľadiska, že to bol víkend bez jedinej chybičky. A tak môžeme vidieť, čo sme schopní dokázať.“

Abiteboul
, podobne ako Hülkenberg povedal, že potenciál ich auta mu bol dobre známy už od začiatku roka. Z dôvodov rôznych problémov to však v Renaulte neboli schopní ukázať. V Kanade sa tak konečne ukázalo, čo sa dá dokázať, keď ide všetko ako má.

„Bolo to trochu frustrujúce. Viete, že máte dobré tempo, ale nie také, aby ste sa zapojili do boja s veľkými tímami. Musíme to však prijať a byť spokojní s výsledkom,“ povedal Abiteboul.

Tento kanadský výsledok ani nemohol prísť v lepší čas. Na domácu veľkú cenu totiž Renault privezie balík vylepšení, ktoré, ako Abiteboul a spol. veria, pomôžu tímu urobiť ďalší krok vpred. Cieľom je definitívne sa odpútať od stredu poľa.

„Berieme tento výsledok a už sa sústreďujeme na ďalší. Na Veľkú cenu Francúzska toho máme veľa. Povedal som, že najvyššiu prioritu má vyriešiť problém s pohonnou jednotkou, a to sa podarilo v Monaku. To však nie je dobrým referenčným bodom z hľadiska citlivosti trate, ale tu to bolo omnoho viditeľnejšie.“

„Ďalším krokom je vylepšiť podvozok. Niekoľko aktualizácii bolo predstavených už predtým. Tie, ktoré prinesieme na Paul Ricard sú však omnoho výraznejšie. Musíme ich však vykonať správne. Bude potrebné ich poriadne vyskúšať. Môžu nám však dať to, čo potrebujeme, a to trocha priestoru na dýchanie od tímov zo stredu poľa,“ povedal Abiteboul.

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk