F1.sk F1.sk

Steiner: Táto smola musí raz skončiť
zdroj: Haas

Steiner: Táto smola musí raz skončiť

Aj keď to vyzerá, že americký tím Haas má skutočne štvrté najrýchlejšie auto štartového poľa, je len na ôsmom mieste pohára konštruktérov. Veľká cena Kanady bola v tejto sezóne v poradí siedmou v kalendári a pre Haas štvrtou, z ktorej odchádzal bez bodu.

Šieste miesto Kevina Magnussena v Austrálii, dvojité body v Španielsku a bodík Romaina Grosjeana v Monaku. To je výpočet bodových zárezov partie okolo Günthera Steinera v tejto sezóne. V Montreale to vyzeralo, že by tím s pomocou mocného agregátu Ferrari dokázal opäť nejaké body nahnať. Prakticky všetkým šanciam však urobil prietrž Kevin Magnussen svojou sobotňajšou nehodou.

„Vyhýbajú sa nám šťastné príležitosti,“ povedal šéf tímu Günther Steiner pre Autosport. „Bol to jeden z tých katastrofálnych víkendov. Začal v druhej časti kvalifikácie a neskončil.“

„Jediné, čo môžeme robiť je preskupiť sa a pokúsiť sa o to znovu. Musí to raz skončiť,“ povedal tento charizmatický Talian. „Príde bod, keď si hovoríte, že už nemôžete byť viac naštvaný, nepoviem depresívny, pretože my nie sme deprimovaní, ale raz sa to už skrátka musí skončiť. Niekedy už musí začať ten vzostupný trend. Verím, že príde skoro.“

Steiner
si tiež myslí, že aj keby nebol Romain Grosjean ovplyvnený incidentom v prvom kole, mal by problémy bodovať. Haasu totiž v nedeľu chýbalo tempo.

„Bolo to zhora dole. Niekoľko kôl fungovalo, a potom to skončilo,“ povzdychol si Steiner. „Aj keby Romain nemal ten problém v prvom kole (zaplietol sa do incidentu s Alexandrom Albonom), neskončil by na bodoch. Možno blízko jedenástej alebo dvanástej priečky.“

Francúzsky pilot má na konte zatiaľ len dva body. Trochu to pripomína minulú sezónu, kedy tento rodák z Ženevy po prvýkrát skóroval až v Rakúsku.

„Vlani v tomto čase to nebolo jednoduché. Tento rok si myslím, že sme urobili všetko, čo sme mohli. Samozrejme, sú tam momenty, ktoré sa dali zvládnuť lepšie. Vo všeobecnosti si však myslím, že jazdím dobre. V kvalifikáciách nie som silný, čo je prekvapujúce, pretože normálne je to niečo, v čom sa mi darí. Pretekové tempo by však mohlo byť lepšie,“ povedal Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk