F1.sk F1.sk

Bottas: Nedolieha na mňa žiadny tlak
zdroj: Mercedes

Bottas: Nedolieha na mňa žiadny tlak

Neviditeľný výkon a až nezvyčajne vysoký počet chýb. V Kanade to nebol pre Valtteriho Bottasa šťastný víkend. Fínsky pretekár však odmieta, že by horšia výkonnosť z posledného obdobia bola zapríčinená tlakom z nadchádzajúcej bitky o titul.

Pred sezónou sa dušoval, že starý Bottas je preč. „Toto je Bottas verzia 2.0,“ hlásal. V Montreale to však vyzeralo, že minimálne na jeden víkend sa vrátilo jeho vlaňajšie ja. Všetko bolo v poriadku, no potom prišla chyba v tretej časti kvalifikácie a celá jeho sebadôvera bola fuč. V druhom pokuse urobil množstvo chýb a štartoval až z piateho miesta.  A čo viac, na štarte jednu pozíciu stratil na úkor Nica Hülkenberga. Kým sa pred oba Renaulty dostal, bolo už neskoro.

Podľa jeho slov však všetky tieto udalosti nemajú nič spoločné s tlakom, ktorý sa naňho, ako jediného vyzývateľa Lewisa Hamiltona v boji o titul zniesol. Aktuálny bodový rozdiel medzi nimi je už 29 bodov.

„Nie, žiadny tlak,“ povedal stroho Bottas, ktorého slová cituje CRASH.net. „S mojou situáciou som spokojný, tiež s tým, ako veci išli od začiatku sezóny. Naozaj si to užívam.“

„Urobil som chybu a ku koncu kvalifikácie som sa to možno až príliš snažil napraviť. Také veci sa však stávajú. Nepovedal by som, že niečo z toho, čo sa posledné preteky dialo má niečo spoločné s tlakom. Tento víkend nie je výnimka.“

„Nie je nič, čo by ovplyvňovalo moju výkonnosť, okrem pozitívneho vplyvu. A už o tom nechcem viac hovoriť,“ uzavrel Bottas.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk