F1.sk F1.sk

Binotto prezradil, že Ferrari by rado získalo zamestnancov Mercedesu a Red Bullu
zdroj: TASR/AP

Binotto prezradil, že Ferrari by rado získalo zamestnancov Mercedesu a Red Bullu

Šéf Ferrari Mattia Binotto čelí náročnej situácii. Ako novopečený boss slávnej značky Scuderia Ferrari je celkom logicky pod tlakom. „Tifosi“ očakávajú výsledky, veď na titul čakajú už od roku 2007. A švajčiarsky konštruktér urobí všetko, aby im ho dal.

Teraz prijal pozvanie Sky Sports na rozhovor medzi štyrmi očami, v ktorom sa porozprával s bývalým pilotom Formuly 1, dnes komentátorom tejto britskej televízie, Martinom Brundlom. V ňom poodhalil aj plány Ferrari do budúcna. Medzi nimi aj snahu Scuderie najať nových ľudí. Výnimkou nie sú ani bývalí zamestnanci Red Bullu či Mercedesu, ktorí by mali pomôcť vydláždiť Ferrari cestu za úspechom.

„Bol by som veľmi rád, keby sa niektorí z nich mohli pripojiť k Ferrari,“ prezradil Binotto. Ten sa teraz podieľa na prestavbe manažmentu Scuderie. Ešte minulý týždeň pôsobil ako vo funkcii šéfa tímu (nahradil Maurizia Arrivabeneho), tak v pozícii technického riaditeľa. Takáto kumulácia moci ale nie je vôbec zdravá, takže Binotto je formálne už len riaditeľom tímu. Miesto technického riaditeľa je tak nateraz uvoľnené a Ferrari hľadá človeka, ktorý by túto úlohu zastal.

„Potrebujeme viac ľudí? Potrebujeme preskupiť naše stavy? Stajňa je zakaždým veľmi dynamický celok, stále sa potrebujete zlepšovať a organizácia je jedným z nástrojov ako to urobiť,“ povedal Binotto.

„Vo veľkej organizácii, akou sme aj my sa zakaždým nejakí ľudia pripájajú, iní odchádzajú. Do Maranella chceme prilákať tie správne osoby, a to je niečo, v čom sme stále aktívni, ako v minulosti, tak v budúcnosti.“

Od roku 2014 je však Ferrari v jednom kole. Stajňou otriasajú turbulentné zmeny a stabilita nie je nič, čo by Scuderiu charakterizovalo. Podľa Binotta je práve toto jeden z problémov, ktoré bude tím chcieť vyriešiť. Mercedes naproti tomu je mimoriadne stabilnou organizáciou, ktorú reprezentujú už dlhé roky tí istí ľudia. Rodák z Lausanne chce túto vlastnosť dostať aj do Maranella.

„Sú veľmi stabilným tímom. Dlhé roky majú ľudí v tých istých úlohách, kým Ferrari v tomto ohľade preskupilo a v porovnaní s nimi sme stále mladý tím. Mnohí z nás sú vo svojich funkciách novicmi, nie sme žiadni mladíci, no sme nováčikmi na svojich pozíciách,“ uzavrel Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk