F1.sk F1.sk

Hamilton: Ferrari má „party mode“ aký my nie
zdroj: TASR/AP

Hamilton: Ferrari má „party mode“ aký my nie

Pohonná jednotka z dielne Mattiu Binotta a jeho ľudí vzbudzuje v padoku veľký rešpekt. V Kanade bolo evidentné, že rýchlosť na zadnej rovinke zaručilo Ferrari pole position. Podľa lídra šampionátu Lewisa Hamiltona sa výkon motora Mercedes s Ferrari nemôže rovnať.

Ešte pred záverečnou „vracačkou“ mal Hamilton náskok jednej desatiny sekundy. Potom však prišla dlhá rovinka a podľa dát to vyzeralo, akoby začal Mercedes cúvať. V cieli tak bol Vettel o dve desatiny rýchlejší, čo znamená že len na tomto úseku získalo Ferrari na Mercedes tri desatiny sekundy. Napriek tomu má Ferrari obrovské problémy dostať pneumatiky do správneho pracovného okna a pomôcť tak svojim jazdcom v zákrutách.

„Na rovinkách sú takí rýchli,“ povzdychol si úradujúci majster sveta pre Motorsport.com. „Určite majú k dispozícii motorový mód, ktorý my nemáme. Na rovinkách nám masívne utekajú, a to aj keď mám otvorené DRS.“

Lewis pritom v tomto ohľade nepripúšťa žiadnu diskusiu. To, čoho sme boli svedkami v Kanade je jasným dôkazom výkonnostnej výhody Ferrari. Pripomíname, že Mercedes v Montreale nasadil novú špecifikáciu pohonných jednotiek, napriek tomu stratil na dvoch záverečných rovinkách tri desatiny sekundy. Vettel pritom počas nedeľných pretekov prepínal do „motorového módu jedna“, ako zneli jeho slová.

„Pri vývoji pohonnej jednotky odviedli skvelú prácu. Kedysi mal v Mercedes v tejto oblasti slušný náskok. Musíme na tom zapracovať, aby sme stratu znížili,“ povedal päťnásobný majster sveta.

Novinári pritom pripomínajú, že Ferrari nesporne pomáha aj samotný koncept auta. Mattia Binotto pritom sám pripustil, že možno práve ten je od základu zlý. SF90 je zrejme navrhnuté na nižší prítlak, kým v Mercedese stavili na aerodynamickú efektivitu s vysokým gripom, čo im dodáva enormný náskok v zákrutách.

„Na rovinkách sú rýchlejší, majú tiež k dispozícii tento motorový režim, ktorý môžu v kvalifikácii i pretekoch nasadiť. Rozhodne tak máme nejakú prácu. Aspoň máme zarobené na dobrú bitku,“ uzavrel Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk