F1.sk F1.sk

Leclercovi pomáha porozumieť tímu Jock Clear: V práci s inžiniermi zaostávam
zdroj: Scuderia Ferrari

Leclercovi pomáha porozumieť tímu Jock Clear: V práci s inžiniermi zaostávam

Monacký mladík sa s prostredím v Maranelle stále len zoznamuje. Nemá toľko skúseností s tímom ani so svetom veľkého motoršportu, ako napríklad Sebastian Vettel. Preto potrebuje okolo seba nápomocných ľudí, ktorí mu budú pomáhať neustále napredovať. Leclerc nedávno vyzdvihol svoju spoluprácu s Jockom Clearom.

Jacques Villeneuve, Takuma Sato, Rubens Barrichello, Nico Rosberg, Michael Schumacher, Lewis Hamilton a teraz Charles Leclerc. To je menoslov pilotov, ktorí boli „zverencami“ 55-ročného rodáka z anglického Portsmouthu. Je to teda menoslov úspechov. Neoceniteľné skúsenosti teraz prenáša na veľkú nádej Scuderie smerom do budúcna. Jeho úlohou je zlepšiť kooperáciu medzi Leclercom a ďalšími inžiniermi, aby tak maximalizovali výkon, ktorý jazdec extrahuje z auta.

„Jock mi veľmi pomáha z hľadiska všeobecného rozhľadu v priebehu víkendu, tiež spolupracuje s ďalšími inžiniermi. Mám pri sebe aj výkonnostného inžiniera,“ povedal Leclerc, ktorého slová cituje portál GPToday.net.

„Sleduje celú našu spoluprácu a pomáha mi pri rozdávaní pokynov a spôsobov, akým sa k ním vyjadruje,“ opisuje Leclerc. Jedná sa o jeho pocity z auta, pozitíva i negatíva, ktoré následne potrebuje vysvetliť inžinierom aby tí potom mohli vykonať nejaké úpravy v nastavení.

„Je to veľmi dôležité. Myslím, že ľudia to často podceňujú, aké podstatné je jasne opísať inžinierom, čo presne chcete. On je však veľmi skúsený a vie, ako presne by som im to mal vysvetliť. Po víkende si potom vždy sadneme povie mi, ktorá časť spolupráce sa zlepšila a ktoré veci boli pozitívne,“ povedal Leclerc.

Charles veľmi dobre vie, že v jeho výkonnosť je v porovnaní napríklad s tímovým kolegom Sebastianom Vettelom ešte o krok pozadu. Čo sa v tejto sezóne niekoľkokrát ukázalo. Na druhú stranu, hoci má problémy s konzistenciou, ukazuje obrovskú surovú rýchlosť. V Kanade síce v kvalifikácii stratil na tímového kolegu pomerne výrazne, no v pretekoch jeho strata tak veľká nebola, najmä keď uvážime zbytočne oneskorenú zastávku v boxoch.

„Je vidieť už od začiatku sezóny, že keď sa nám to podarí všetko poskladať, sme veľmi silní. Pre tím, a tiež pre mňa osobne, potrebujem zlepšiť svoju prácu s inžiniermi, aby som sa dostal na vrchol, čo sa zatiaľ veľmi nedarilo.“

„Som tu nový. Seb je tu už veľa rokov. No ja musím zapracovať na svojej vyrovnanosti,“ uzavrel Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Jock Clear

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk