F1.sk F1.sk

Tost pochválil Kvjata: Vrátil sa vyspelejší a múdrejší
zdroj: TASR/AP

Tost pochválil Kvjata: Vrátil sa vyspelejší a múdrejší

Keď Daniil Kvjat v roku 2017 opúšťal Formulu 1 zdalo sa, akoby išlo o vyhorený talent, ktorý ani v takto mladom veku už nemá čo ponúknuť. Presuny medzi Red Bullom a Toro Rosso na jeho psychickej pohode nepridali. V tomto roku sa však vrátil a ukazuje, že je stále poriadne rýchly.

Rok 2018 strávil na simulátore Ferrari, kde stajni z Maranella pomáhal vylepšovať ich monopost. Keď sa Daniel Ricciardo rozhodol opustiť Red Bull, nemala tamojšia akadémia prakticky nikoho, kto by mohol jazdiť za „béčkovú“ stajňu Toro Rosso. Helmut Marko a jeho ľudia tak siahli práve po Kvjatovi, ktorý ponuku prijal a vrátil sa do dobre známeho prostredia. Rok v Maranelle však zdá sa padol kariére mladého Rusa veľmi vhod. Podľa slov jeho šéfa vyspel ako po ľudskej, tak aj odbornej stránke.

„Daniil je dnes oveľa skúsenejší. Veľmi dospel a aj technickej stránke už rozumie omnoho viac,“ povedal šéf Toro Rosso Franz Tost. „Minulý rok, ako všetci dobre vieme, pracoval na simulátore Ferrari. Myslím, že sa naučil veľa a všetko to sa podieľa na jeho aktuálnej výkonnosti.“

Ruského pilota v tejto sezóne zdobí enormná vyrovnanosť výkonov. V piatich veľkých cenách, ktoré dokončil, bodoval hneď štyrikrát. Skvelo sa uviedol aj v Kanade, kde podľa predpokladov nemalo mať Toro Rosso šancu na body, na Daniil vďaka záverečnému šprintu uzurpoval pre tím Faenzy aspoň bod za desiate miesto. Dokopy má na konte desať bodov, o tri viac, než kolega Alexander Albon, ktorý si ako nováčik taktiež zaslúži pochvalu.

„V Kanade mal Daniil fantastické preteky. Veľmi dobre ubránil na štarte svoju pozíciu pred Pérezom a v priebehu pretekov jeho výkonnosť stúpala, vďaka čomu dokázal predbiehať a získať pre nás bod,“ povedal Tost.

„Myslím, že to bolo maximum, ktoré sme tu mohli dosiahnuť. Teraz je čas analyzovať dáta a zistiť, kde sme v Kanade v porovnaní s ostatnými stratili, aby sme zlepšili našu výkonnosť v nadchádzajúcich pretekoch a dostali na body obe naše autá,“ uzavrel Tost.

Najnovšie z kategórie: Franz Tost

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk