F1.sk F1.sk

Oficálne! Pravidlá pre rok 2021 sa dozvieme až v októbri
zdroj: TASR/AP

Oficálne! Pravidlá pre rok 2021 sa dozvieme až v októbri

Zmena bola schválená a na nové pravidlá si počkáme zrejme až do októbra. Nie je to síce žiadne prekvapenie, no napriek tomu sa jedná o dôležitý míľnik ohľadne budúcnosti Formuly 1.

Takéto oneskorenie si však vyžiadalo nutný súhlas kompletnej desiatky tímov, ktorý sa dnes na samite v Paríži podarilo dosiahnuť. Napriek tomu, že Renault či McLaren sa k tomu stavali zdráhavo, FIA sa podarilo presadiť svoj záujem. Obavy spomínaných stajní spočívali najmä v tom, že si vďaka omeškaniu dokážu tímy ako Ferrari a Mercedes vynútiť v zdĺhavých rokovaniach ústupky vo svoj prospech. To, či boli tieto obavy opodstatnené sa dozvieme asi až v októbri.

Šéf Ferrari Mattia Binotto sa napríklad obával, že takto by nové pravidlá boli šité horúcou ihlou. Požadoval, aby boli „dostatočne zrelé, než o nich budeme hlasovať“. FIA si dobre uvedomovala, že aby dodržala športový kód, musí pravidlá zverejniť do konca mesiaca. Jedinú výnimku prestavovala možnosť, že za dodatočný odklad zahlasuje všetkých desať tímov.

Dnešného stretnutia v Paríži sa zúčastnili aj Nico Hülkenberg a Lewis Hamilton. Konsenzus sa napokon podarilo dosiahnuť a FIA oficiálne potvrdila odklad. V oficiálnom stanovisku sa uvádza, že hlasovanie dopadlo jednomyseľným rozhodnutím.

„Kľúčoví aktéri FIA Formula 1 World Championship cítia, že hlavné ciele načrtnuté smerom do budúcna sú v záujme športu a najlepší výsledok dosiahnu s využitím času navyše pre ďalšie rokovania,“ stojí v oficiálnom stanovisku FIA. Zároveň sa v ňom uvádza, že v nadchádzajúcich mesiacoch sa uskutoční ďalšia séria rozhovorov.

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk