F1.sk F1.sk

Domáci hrdina Stroll s dvoma bodmi: Museli sme si to odpracovať
zdroj: TASR/AP

Domáci hrdina Stroll s dvoma bodmi: Museli sme si to odpracovať

V Monaku a Barcelone to boli pre tím zo Silverstone ťažké víkendy. Najmä po dvojitých bodoch v Baku prišlo horké vytriezvenie. V Montreale však Racing Point nasadil novú špecifikáciu motora Mercedes a do domácich pretekov si veril. Sprvu sa však nič nevyvíjalo dobre.

Nová špecifikácia nezvládla tretí tréning a zhorela. Tím sa musel vrátiť k staršej verzii motora, prišiel tiež o celý tréningový program. To všetko sa v sobotňajšej kvalifikácii prejavilo. Sergio Pérez skončil šestnásty a Lance Stroll až osemnásty. Len pripomenieme, že Kanaďan sa z Q1 nedostal už jedenásť(!) víkendov za sebou.

Nedeľa však domácemu miláčikovi vyšla náramne. Postupne sa prehrýzol poľom a vďaka dobrej stratégii sa predral až na deviate miesto, vďaka čomu si Racing Point z domáceho víkendu odnáša cenné dva body.

„Nechal som voľný priechod svojim emóciám. Toto malo tie správne gule,“ rozdával po pretekoch úsmevy Stroll. „Užil som si každú minútu a bol som odhodlaný od úvodného kola. Podarilo sa mi niekoľko pekných manévrov.“

„Urobilo sa veľa skvelej práce. To je to, čo ma najviac teší, museli sme si to odpracovať, a podarilo sa. Je to skvelé, obzvlášť doma.“

„Keď to zvážite, výbuch motora nás stál veľa, prišli sme o náš program v treťom tréningu. Bol to úder pre naše snahy v kvalifikácii a pretekoch. Napriek tomu sme dokázali zhrabnúť dva body, čo je fantastické,“ povedal Stroll.

Nadšenie neskrývali ani najvyššie hlavy stajne. Veď po katastrofálnej sobote reálne hrozilo, že Racing Point zostane bez bodu tretí víkend po sebe. Vďaka fantastickému výkonu Strolla sa to však nestalo. Jeho otec a majiteľ Lawrence Stroll tak bol pochopiteľne hrdý.

„Celý tím to potreboval. Nemôžem byť šťastnejší. Priniesli sme pár noviniek a dúfali, že charakteru trate budú vyhovovať. Dúfali sme, že obe autá dostaneme do Q3. Pred výbuchom motora sme mali vyššie očakávania, no museli sme nasadiť staršiu špecifikáciu. S novým by sme sa pravdepodobne dostali do tretej časti kvalifikácie alebo aspoň blízko nej,“ povedal Stroll starší pre Motorsport.com.

„Lance však predviedol bezchybnú jazdu. Neurobil žiadnu chybu a jeho tempo bolo skvelé v každom kole. Bol to parádny výkon a som šťastný, že sa to podarilo práve tu doma,“ pochválil otec svojho 20-ročného syna.

Chválou na adresu domáceho miláčika nešetril ani šéf tímu Otmar Szafnauer. „Lance predviedol skvelú prácu z hľadiska manažovania pneumatík a bŕzd. Bol zdržaný Sainzom a preto ho dostihol Kvjat. Sainza sa mu napokon podarilo predbehnúť a hneď po ňom to dokázal aj Kvjat. No vďaka skvelej starostlivosti o pneumatiky sa dokázal od Toro Rosso odpútať,“ povedal Szafnauer.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk