F1.sk F1.sk

Surer: Pre tieto veci Bottas nemá na Hamiltona
zdroj: Mercedes

Surer: Pre tieto veci Bottas nemá na Hamiltona

Po úvodných podujatiach sezóny to vyzeralo tak, že Valtteri Bottas by mohol potrápiť Lewisa Hamiltona. Avšak presne tak, ako v minulom ročníku, dlho to nevydržalo a dnes už Fínovi verí len málokto. Aktuálne stráca už 29 bodov a na kolegu rýchlostne nemá.

"Vyzerá to tak," odpovedal bývalý pretekár Marc Surer na otázku Motorsport-Total.com, či už Bottas odpadol z boja. "Do určitej miery sme to vlastne videli už v Monaku. Hamilton je opäť pred ním. Zasa mu dáva dve či tri desatinky, na ktoré jazdecky jednoducho má. Bottas je chrbtom pritlačený k múru a zachádza za limit auta."

"Bottas má jednu nevýhodu. Vždy, keď nejazdí celkom vpredu, veľa stráca: na rozdiel od Hamiltona, ktorý teraz naháňal Vettela, je na tom Bottas inak - ak nie je v čistom vzduchu, tak mu auto robí veľké starosti. A na to, aby odvádzal svoj výkon, potrebuje stopercentne perfektné auto."

"Ak je len v trochu turbulentnom vzduchu a auto na trati nesedí úplne perfektne, stráca veľmi veľké množstvo času. Omnoho viac, ako Hamilton," vysvetľoval ďalej švajčiarsky odborník. "Lewisa síce vždy počujeme nad niečím bedákať, ale on kvôli tomu nie je pomalší. Bottas je však značne pomalší."

"Keď Lewis bedáka, jazdí rovnako rýchlo, ako predtým. Bottas však stráca čas a v tom je veľký rozdiel. Špičkový jazdec sa s malým problémom dokáže vyrovnať, Bottas nie," dodal Marc Surer.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk