F1.sk F1.sk

Steiner musel utíšiť Magnussena, ten sa potom ospravedlnil
zdroj: TASR/AP

Steiner musel utíšiť Magnussena, ten sa potom ospravedlnil

Kevin Magnussen mal kanadský víkend rozbehnutý dobre. V druhej časti kvalifikácie zaznamenal čas, ktorým by sa dostal do Q3, ale odrazu havaroval a všetko sa zmenilo.

Svojmu kolegovi Romainovi Grosjeanovi tak zabránil zaznamenať rýchle kolo, no okrem toho svoje auto totálne rozbil a musel dostať nové šasi i novú prevodovku. Mechanici pracovali dlho do noci, aby stroj dali dokopy, no nebolo to ideálne. Po štarte z boxovej uličky sa Dán len trápil a do cieľa prišiel až sedemnásty. Dokonca ho porazil aj George Russell z Williamsu.

"Toto je tá najhoršia skúsenosť, akú som kedy v pretekárskom aute mal," hlásil nahnevaný Magnussen do vysielačky. Tieto slová vyprovokovali aj jeho šéfa Günthera Steinera, ktorý mu po chvíli odpovedal: "Pre nás to takisto nie je príjemná skúsenosť. A už dosť!"

Magnussen sa svojim ľuďom po pretekoch ospravedlnil. V dojazdovom kole sa ohlásil vo vysielačke a vyjadril ľútosť nad svojimi slovami. "Pri prestavaní Kevinovho auta sme sa chceli pokúsiť o určité zmeny v nastavení. Vďaka štartu z boxov sme tak mohli spraviť," vysvetľoval Steiner. "Napokon to celkom zrejme nefungovalo. Teraz to už vieme a aspoň sme sa niečo naučili."

Talian povedal aj pár slov o tom, prečo vstúpil do konverzácie Magnussena s jeho inžinierom. "Povedal som si, že ak v tom bude pokračovať, budem musieť niečo povedať," hovoril ďalej Steiner, ktorý vedel, že jeho slová zaberú. "Vo vysielačke toto nepotrebujeme riešiť. Každý to počúva a dobre sa z nás smeje."

"Veľa ľudí bolo z nášho predstavenia sklamaných a nepotrebujeme im to takto ešte pripomínať. Po pretekoch sa všetkým ospravedlnil, bolo to fajn. Každý bol nahnevaný a frustrovaný, veď chlapci pracovali do tretej rána a my sme potom jazdili na poslednom mieste. Toto nikoho nemotivovalo a nepotrebovali sme ďalšie slová o tom, aké zlé to bolo."

"Mne to bolo celkom jasné a chcel som predísť tomu, aby boli chlapci ešte viac zronení, ako by bolo dobré. On možno ani nechcel byť kritický, len chcel situáciu nejakým spôsobom vysvetliť. Bola to veľmi zlá situácia. Všetkým sa ospravedlnil, ukázal vyzretosť a ideme ďalej. Nemá význam ďalej sa tým zaoberať," dodal Günther Steiner.

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk