F1.sk F1.sk

Coulthard: Radšej nech je majstrom Hamilton ako Bottas
zdroj: TASR/AP

Coulthard: Radšej nech je majstrom Hamilton ako Bottas

Reálnu šancu na majstrovský titul majú v tomto roku len dvaja pretekári: Lewis Hamilton a Valtteri Bottas. Monopost Mercedesu je silnejší ako konkurenčné stroje a chce to špecifické okruhy, aby sa mu Ferrari ako-tak vyrovnalo.

Nie je vylúčené, že do konca sezóny sa na tom niečo zmení, ale vzhľadom na pomer víťazstiev Mercedesu a zvyšných tímov, ktorý je aktuálne 7:0, nemožno čakať žiadne zázraky. Ak by bolo po vôli Davida Coultharda, majstrom by mal byť radšej Hamilton.

"Je najväčšou hviezdou Formuly 1," skonštatoval DC v rozhovore pre britský Mirror. Vzápätí zdôraznil, že Valtteri sa z minulej sezóny poučil a zlepšil sa, no aj tak to nie je taká osobnosť.

"Ak by Valtteri Bottas vyhral majstrovstvá, bola by to veľká vec vo Fínsku a aj vo svete Formuly 1, ale globálnym trhom by to nepohlo. Lewis má profil v Amerike, v módnej oblasti spolupracuje s Tommym Hilfigerom a robí rôzne veci, ktoré tak jeho, ako aj Formulu 1, dostávajú k inému publiku."

Hamilton je okrem toho podľa Coultharda najlepším pretekárom súčasnej F1, vraj je o hlavu pred ostatnými a aj preto možno Vettel uvažuje o svojom konci.

"Osobne si nemyslím, že by bol z hľadiska pretekania koleso na koleso taký dobrý, ako Lewis," povedal Coulthard o Vettelovi. "Je rýchly a dokáže vyhrávať veľké ceny i šampionáty, ale ak by išli do súboja koleso na koleso, tak by som dal svoje peniaze na Lewisa."

"Musíme však mať na pamäti, že zaslúžene je štvornásobným majstrom sveta. Na Sebovi nie je nič zlé, len auto, prostredie a štýl vedenia sa oproti minulému roku dosť zmenili," dodal David Coulthard, ktorý tieto slová utrúsil ešte pred Veľkou cenou Kanady.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk