F1.sk F1.sk

Ohlasy tlače na Vettelov trest: Názory sú rôzne
zdroj: TASR/AP

Ohlasy tlače na Vettelov trest: Názory sú rôzne

Päťsekundový trest pre Sebastiana Vettela, kvôli ktorému prišiel o kanadské víťazstvo, je hlavnou témou médií z celého sveta. Názory na udalosť sú rôzne.

TALIANSKO

Gazzetta dello Sport: "Zakliata sezóna Ferrari. Maranello prehralo a súčasne aj zvíťazilo. Hlavným protagonistom z dobrého i zlého pohľadu je Vettel, ktorý na VC Kanady dominoval, ale víťazstvo zruinoval svojou chybou. Aká škoda, Sebastian! Trpký koniec pre Ferrari."

Corriere dello Sport: "Ferrari a Mercedes boli protagonistami jedného z najspornejších prípadov histórie Formuly 1. V Kanade nikto skutočne nežiaril: ani Sebastian Vettel, ani Hamilton a ani iní jazdci. Pochvala pre Vettela za jeho revoltu proti systému."

Tuttosport: "Vettel vyhral, ale kvôli trestu sa musel uspokojiť s druhým miestom. Tento tvrdý úder je ďalším dôkazom prekliatia tejto sezóny. Ferrari však ukázalo náznak života, boj o titul je ešte otvorený."

Corriere della Sera: "Vettel bol okradnutý. Vyhral, ale triumf bol len optickou ilúziou. Táto prehra Maranello veľmi bolí. Tím nemusí pracovať len na aute, ale aj na tom, aby mal politický vplyv. Leclercovo tretie miesto prinieslo Ferrari ďalšie body, ale náladu v tíme nezlepšilo."

Repubblica: "Hnev po víťazstve. Škoda chyby, ktorej sa Vettel dopustil pod tlakom Hamiltona. Preteky však ukázali, že Nemec je opäť v dobrej forme. Hamilton vyhral, aj keď vyhrať nemal..."

La Stampa: "Či je trest pre Vettela správny alebo nie, teraz nie je dôležité, pretože na výsledku sa nič nezmení: od začiatku sezóny je to 7:0 pre Mercedes. Ferrari malo vyššiu rýchlosť a táto mierna výhoda by nepripustila žiadny pokus o manéver. Hamiltonovi sa však opäť podarilo dostať Vettela pod tlak."

VEĽKÁ BRITÁNIA

The Guardian: "Vettel a Ferrari mali preteky takmer v rukách, ale víťazstvo im bolo vzaté. Z finále bola napokon takmer pantomíma, ktorá nepotešila nikoho z účastníkov, ani Hamiltona."

BBC Sport: "Mnoho ľudí bude mať nepochybne pocit, že Vettelovi to mohlo prejsť a jazdci si mohli ďalej jazdiť svoje preteky."

ŠPANIELSKO

AS: "Hamilton zabránil Vettelovej párty vďaka rozporuplnému rozhodnutiu. Bolo vidieť, že Vettel je veľmi nahnevaný. Práve teraz, keď konečne mohol vyhrať, odišiel s prázdnymi rukami. Počkajme si na to, ako túto ranu strávi."

Marca: "Vettel daroval víťazstvo, ktoré mal už vo vrecku. Vyzeralo to na brilantný triumf po perfektnom týždni, ale potom prišla chyba. Trest v podobe piatich trestných sekúnd bol Vettelovým katom. Potom sa neovládol a nebolo to práve športové, avšak skôr detinské správanie profíka s desaťročím skúseností."

Sport: "FIA darovala Hamiltonovi víťazstvo. Mercedes vyhral, aj keď bol druhý. Vettel vyhral preteky na asfalte, ale o triumf prišiel za zeleným stolom. Angličana mal pritom počas celých pretekov viac-menej pod kontrolou. Tých päť sekúnd bolo tvrdým rozhodnutím."

ŠVAJČIARSKO

Tages-Anzeiger: "Z Vettelovho pohľadu to mohol byť veľmi zlý deň a mohol to byť aj tvrdý trest, ale napokon platí len jedno: ak by nespravil chybu, tak by preteky vyhral."

Neue Zürcher Zeitung: "Jazdec Ferrari je opäť konfrontovaný s tým, že pod tlakom sa zlomí až príliš často. To, čo spravil, bolo ohrozením premávky a Hamiltonovi takto vzal šancu na víťazstvo vďaka vlastnej sile. Ferrari by si ďalší protest malo dobre premyslieť, pretože išlo o opodstatnené rozhodnutie. Existujú na to pravidlá."

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk