F1.sk F1.sk

Wolff: Ja by som tú tabuľku aj rozkopol a hodil do auta
zdroj:

Wolff: Ja by som tú tabuľku aj rozkopol a hodil do auta

Sebastian Vettel prešiel cieľom Veľkej ceny Kanady ako prvý, ale z víťazstva sa netešil. K jeho času bolo prirátaných päť trestných sekúnd, ktoré ho odsunuli na druhé miesto za Lewisa Hamiltona.

Išlo o spornú situáciu, pri ktorej sa Vettel bránil na hrane dovoleného. Komisári to neakceptovali a potrestali ho, ale svojim rozhodnutím vyvolali obrovské vášne. Nemohli to nechať tak? Hamilton bol predsa len o niečo rýchlejší a možno by tak či tak vyhral... aj jemu by to potom chutilo viac.

"Ak by sa to stalo mne, tak by som tú tabuľku aj rozkopol a hodil do auta," povedal Toto Wolff reagujúc na Vettelovo vtipné extempore s tabuľkami pre víťaza a druhého najlepšieho jazdca. "Emócie sú len logické a sú dobré pre šport. Podľa mňa to bolo jedno z tých typických kontroverzných rozhodnutí."

"Ja som samozrejme zaujatý v prospech Mercedesu a poviem, že existuje pravidlo, podľa ktorého musíte po výjazde mimo trate nechať priestor na šírku auta. Myslím si, že jeho inštinktívna reakcia bola iná, povedal si 'túto pozíciu si musím ochrániť' a možno zašiel o malý kúsok ďalej, ako mal."

Wolff priznal, že rozhodnutie komisárov ho prekvapilo, ale na druhej strane sa ich zastal. "Komisári podľa mňa musia mať našu podporu. Je tam aj Emanuele (Pirro, päťnásobný víťaz 24-hodinovky v Le Mans, pozn. red.) a ťažko nájdeme niekoho profesionálnejšieho a skúsenejšieho."

"Na incident sa pozreli a musíme to rešpektovať. Nemôžeme to tu ešte viac roznecovať," zdôraznil športový šéf Mercedesu.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk