F1.sk F1.sk

Hamilton tvrdí, že Ferrari mohlo mať double, Vettelov počin vnímal ako "prirodzený inštinkt"
zdroj: TASR/AP

Hamilton tvrdí, že Ferrari mohlo mať double, Vettelov počin vnímal ako "prirodzený inštinkt"

Lewis Hamilton mal po skončení Veľkej ceny Kanady vlastnú tlačovku. Tá sa konala až pár hodín po pretekoch a už mal možnosť pozrieť si aj televízne záznamy, aby o spornej udalosti nadobudol lepší dojem.

"Pozrel som si záznam a bolo to veľmi tesné," skonštatoval Angličan. "Môžem vám povedať, že ak by som viedol, spravil by som chybu a vyšiel by som mimo trate, tak by som asi spravil to isté. Udialo sa to tak rýchlo a človek si pochopiteľne chce udržať pozíciu."

"A ak hovorím, že by som spravil to isté, myslím tým jedno: tiež by som sa pokúsil stlačiť ho tam. Práve to sa napokon aj stalo," pokračoval päťnásobný majster sveta, ktorý svojimi slovami jasne naznačoval Vettelov úmysel o úplné zatvorenie priestoru.

Vzápätí pripomenul, že ak by nezvoľnil, zrodila by sa havária. Preto bol trest oprávnený. Vettelovo konanie označil za inštinktívne: "V pozícii jazdca je to tak, že keď sa niečo začne kaziť, pokúsite sa toho druhého stlačiť, aby ste neprišli o pozíciu."

"Je to prirodzený inštinkt," hovoril ďalej Lewis Hamilton. "Nepomyslíte si niečo také, že sa stiahnete na ľavú stranu trate a všetkých pustíte pred seba. Blokoval ma a predtým bohužiaľ vyšiel mimo trate, pričom pravidlá sú postavené takto."

"Seb inak odjazdil skvelé preteky. Odhliadnuc od tohto malého výletu mimo odviedol skvelú robotu. Ferrari bolo počas tohto víkendu veľmi silné, boli skutočne mimoriadnou silou."

"Podľa mňa sme mali veľké šťastie, že sme s nimi vôbec bojovali. Ak by totiž obsadili prvý rad, mohli mať dvojité víťazstvo. Našťastie som to však nepripustil," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk