F1.sk F1.sk

Ferrari prejavilo záujem odvolať sa
zdroj: TASR/AP

Ferrari prejavilo záujem odvolať sa

Predstavitelia Scuderie Ferrari sa po skončení Veľkej ceny Kanady rozhodli, že si ponechajú právo odvolať sa voči trestu pre Sebastiana Vettela. Informovali o tom Medzinárodnú automobilovú federáciu (FIA).

Vettel prešiel cieľom pretekov ako prvý, avšak kvôli päťsekundovému trestu sa prepadol na druhé miesto za Lewisa Hamiltona. Všetko spôsobila jeho jazdecká chyba 22 kôl pred koncom pretekov, po ktorej sa na trať vrátil tak, že Hamilton musel pribrzdiť.

Situácia bola pomerne sporná a chápať sa dajú argumenty oboch strán. Vettel po prejdení cez trávu nemal potrebný grip a bol rád, že auto vôbec dostal pod kontrolu; Hamilton zasa musel voliť úhybný manéver, čo vo svojom vysvetlení potvrdili aj komisári.

Ferrari svoj záujem o odvolanie, ktoré musí podať do 96 hodín, zdôvodňuje tým, že Vettelov návrat na trať nebol nebezpečný a Hamiltona z trate nevytlačil.

Problém je len v tom, čo hovoria športové pravidlá: voči takýmto časovým trestom, ktoré sú udeľované v priebehu pretekov, nie je možné odvolať sa. FIA pravdepodobne aj preto následne publikovala oficiálne výsledky, ktorými potvrdila prvé miesto pre Hamiltona.

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk