F1.sk F1.sk

Binotto: Dnes sme zvíťazili
zdroj: TASR/AP

Binotto: Dnes sme zvíťazili

Šéf Ferrari Mattia Binotto bol po Veľkej cene Kanady sklamaný. Bol presvedčený o tom, že Sebastian Vettel nemal byť potrestaný a montrealské podujatie mal vyhrať. Komisári to však videli inak.

"Dnes sme zvíťazili," povedal Binotto pre Sky Sports F1. "Na trati sme boli najrýchlejší a práve to je dôležité. O trestoch nerozhodujeme, ale ak sa pozriete na názor divákov, tak asi každý je presvedčený o tom, že to nebolo správne."

"Sebastian v tej situácii nemohol nič spraviť. Nemyslím si, že mal nejaký zlý úmysel... Počas celých pretekov sa napokon udržal na prvom mieste a pre nás je víťazom. Ako tím sme boli konkurencieschopní a bojovali sme o víťazstvo, čo nás motivuje. Sezóna sa ešte neskončila."

Vettel po pretekoch pobavil "manévrom" v parc fermé a vymenil tabuľky určené pre prvého a druhého jazdca. K Hamiltonovmu autu zaniesol dvojku a diváci mu nadšene aplaudovali. Celé "vystrájanie" sa vraj Nemcovi dá odpustiť.

"Napokon je to dobré znamenie, lebo ukázal hlad. Ukázal ho včera v kvalifikácii i dnes v pretekoch. Všetci sme tu hladní a v najbližších týždňoch a mesiacoch nám to určite pomôže."

"V každom kole a v každej jednej zákrute išiel na limite, potom spravil chybu. S pneumatikami to bolo na hrane a pri návrate na trať nemal žiadny grip. Chvíľu predtým bol totiž na tráve... nemohol s tým nič spraviť," dodal Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk