F1.sk F1.sk

Leclerc nevedel o Vettelovom treste, inak možno mohol byť druhý
zdroj: TASR/AP

Leclerc nevedel o Vettelovom treste, inak možno mohol byť druhý

Sebastian Vettel bol po skončení Veľkej ceny Kanady potrestaný piatimi sekundami, kvôli čomu na Lewisa Hamiltona v oficiálnych výsledkoch stratil 3,6 sekundy. Skončil druhý, ale mohlo to byť ešte horšie: tretí Charles Leclerc na neho stratil len sekundu a o Vettelovom treste ani nevedel.

Ak by ho o ňom inžinieri informovali, mohol na to viac šliapnuť a teoreticky získať druhé miesto. Nič však netušil. "Nie, nič som o tom nevedel," priznal mladý Monačan. "Tím mi o Sebovom päťsekundovom treste nepovedal. Snažil som sa na to tlačiť a dostihnúť Lewisa, ale o treste som nevedel."

Prečo mu to nikto nepovedal? "Neviem," odpovedal. "Napokon som si išiel svoje vlastné preteky, ale o tomto som teda nevedel."

Leclerc stratil veľa času kvôli tomu, že jeho zastávka v boxoch bola o pár kôl odložená. Ak by ju absolvoval okamžite po Vettelovi, mohol na tom byť lepšie. Tím však skúšal taktizovať a na trati ho nechal s vierou, že možno vyjde safety car. Risk však nevyšiel.

"Celkovo je to tak trochu škoda, pretože dnes sme boli veľmi rýchli. Od prvého kola po posledné sme boli veľmi konkurencieschopní. Škoda, že neskoršou zastávkou v boxoch sme fakt veľa stratili, ale aj to je súčasť hry," dodal Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk