F1.sk F1.sk

Grosjean má pocit, že je na olympiáde smoly
zdroj: TASR/AP

Grosjean má pocit, že je na olympiáde smoly

Romain Grosjean mal v kvalifikácii na Veľkú cenu Kanady riadnu dávku smoly. V okamihu, keď končil svoje jediné ostré kolo v Q2, tesne pred ním havaroval jeho kolega Kevin Magnussen a bolo po paráde. Nezaznamenal tak žiadny čas a skončil pätnásty.

"Mám pocit, že som na olympiáde smoly. V pretekárskom športe!" krútil hlavou Francúz. "Deti sú v poriadku, žena tiež a práve toto je to hlavné, ale tieto veci začínajú byť už strašne (použil slovo fucking, pozn. red.) bolestivé."

"Problém s kolesom v Austrálii (po kvalifikovaní sa na šiestom mieste, pozn. red.), potom do mňa v Bahrajne vrazil Lance Stroll. V Baku sme mali problém s brzdovým kotúčom. Následne monacká kvalifikácia (Grosjeana blokoval Pierre Gasly, pozn. red.). A tentoraz opäť."

Grosjean má kvôli týmto udalostiam na svojom konte len dva body; jeden získal v Španielsku a jeden v Monaku. Nuž a v Barcelone to mohlo byť lepšie, pretože tesne pred koncom bol siedmy, ale doplatil na súboj s kolegom Magnussenom.

"Som sklamaný, ale všetko sa raz musí skončiť," dodal Romain Grosjean, podľa ktorého ide o inú situáciu, ako v minulom roku: "Vtedy som odvádzal len 50-percentnú prácu. No teraz to robím správne."

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk