F1.sk F1.sk

Wolff označil snahy o zmenu pneumatík za oportunistické
zdroj: TASR/AP

Wolff označil snahy o zmenu pneumatík za oportunistické

Mattia Binotto z Ferrari, ale aj Christian Horner a Helmut Marko z Red Bullu, v priebehu posledných dní vyslovili tvrdú kritiku na adresu súčasných pneumatík Pirelli, ktoré podľa nich pomáhajú Mercedesu. Dokonca žiadali návrat k minuloročným zmesiam, ktorých behúň bol o 0,4 milimetra hrubší.

Športovému riaditeľovi Mercedesu Totovi Wolffovi sa tieto snahy pochopiteľne nepáčia. Tvrdí, že všetci mali rovnakú šancu pripraviť sa. "Každoročne dostávame od Pirelli nové pneumatiky," reagoval v rozhovore pre Motorsport.com. "Niekedy sa vám podarí porozumieť im rýchlejšie, inokedy sa viac trápite."

Rakúšan okrem toho použil aj slová hovoriace o "oportunistickom konaní", vďaka ktorému chcú súperi len tak z ničoho nič získať určitú výhodu.

"Ako féroví súťažiaci sa potrebujeme postarať o to, aby sme z toho, čo sme dostali k dispozícii, vyťažili maximum. Kým z toho teda nebude bezpečnostný problém, ako sme to zažili v minulosti," skonštatoval Wolff narážajúc na skutočnosť, že pri bezpečnostnom probléme by Pirelli mohlo pneumatiky vymeniť okamžite.

Ak však žiadne bezpečnostné riziko nehrozí, bude potrebné nájsť 70-percentnú zhodu, čo sa však nepodarí. Ferrari, Red Bull a spol. sú síce za zmenu, ale sedem tímov sa nenazbiera. Mercedes bude proti, McLaren takisto nechce nič meniť, nuž a strieborní na svoju stranu dostanú aj svojich spolupracovníkov z Williamsu a Racing Pointu. 

"Pirelli dostalo nerealizovateľnú úlohu. Mali vyrobiť pneumatiky, ktoré sa ničia rýchlo, aby sme mali vzrušujúcejšie stratégie. Keď sme také pneumatiky mali, každý žiadal o to, aby vydržali dlhšie."

"Pirelli podľa mňa potrebujeme ochrániť a podporiť. Ich úlohou je dodať pneumatiky, ktoré podľa možností sadnú každému. Toto aj robíme a nemôžeme sa nechať rozptýliť hlasmi, ktoré nie sú podstatné," zdôraznil Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk