F1.sk F1.sk

Magnussen pocítil preťaženie 54G, Haasu zbabral sobotu
zdroj: screenshot/FOM

Magnussen pocítil preťaženie 54G, Haasu zbabral sobotu

Z pohľadu tímu Haas sa kvalifikácia na Veľkú cenu Kanady vyvíjala celkom dobre. V samom závere Q2 však prišla chyba Kevina Magnussena a tvrdá havária, pri ktorej pocítil preťaženie 54G. Išlo o špičkovú hodnotu v priebehu len kratučkého okamihu, vďaka čomu sa mu nič nestalo.

Magnussen musel následne dostať novú prevodovku i nové šasi. Nepríjemná bola hlavne skutočnosť, že kvalifikáciu zbabral celému tímu; Romain Grosjean bol na trati hneď za ním a v Q2 kvôli tomu neabsolvoval žiadne kolo.

"Vrazil som do steny, zlomil som si zadný záves a následne ma to odstrelilo do boxového múra. Bola to veľká nehoda," opisoval situáciu dánsky pretekár. "Boli sme rýchli a dostali sme sa do Q3, pričom v tejto jazde som sa ešte zlepšoval. Dával som do toho všetko, lebo som vedel, že to bude tesné."

"Na plyn som šliapol až príliš skoro a potom sa to už viezlo. Tímu sa veľmi ospravedlňujem," dodal Magnussen, ktorý do dnešných pretekov vyštartuje z boxovej uličky.

Zaujímavé - a tak trochu vtipné - slová volil šéf Haasu Günther Steiner. "Všetko to bolo OK, až kým sa to všetko nepokazilo," skonštatoval. "Zdá sa, že nás to nikdy neopustí. Výkon auta bol pritom počas celého víkendu lepší, ako sme očakávali."

"Kevin bohužiaľ tvrdo havaroval, na čo doplatil aj Romain jazdiaci hneď za ním. Ako som povedal, zdá sa, že nás to nikdy neopustí. Musíme však tvrdo pracovať, veď auto je rýchle. Takúto rýchlosť sme tu ani nečakali, mal to byť jeden z našich slabších okruhov," zdôraznil Steiner.

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk