F1.sk F1.sk

Wolff nie je spokojný s Bottasovou kvalifikáciou, v boji s Ferrari je to mínus
zdroj: Mercedes

Wolff nie je spokojný s Bottasovou kvalifikáciou, v boji s Ferrari je to mínus

Valtteri Bottas obsadil v kvalifikácii na Veľkú cenu Kanady až šieste miesto a výrazne zaostal za očakávaniami. Okrem oboch pretekárov Ferrari a jeho kolegu Lewisa Hamiltona ho zdolali aj Daniel Ricciardo z Renaultu a Pierre Gasly z Red Bullu, čo je dosť zlá vizitka.

"Dosť to bolí," povedal šéf Mercedesu Toto Wolff na margo Bottasovho výsledku. "Renaulty i Hondy totiž ukázali veľmi dobrú rýchlosť na rovinke."

Rakúšan si uvedomuje, že ich predbehnutie preto nemusí byť jednoduché. Proti Bottasovi bude v úvode pretekov hrať aj to, že má obuté mediumky. "Ricciardo má softy, takže v prvom stinte sa asi dostane do problémov. Gasly tiež. Mali by sme sa teda dostať pred nich, ale v prvých piatich či desiatich kolách budú extrémne rýchli."

Mercedes v piatkových tréningoch ukázal pri dlhých jazdách mimoriadnu rýchlosť a so súpermi by si mal hravo poradiť. Vyvstáva však aj otázka, či po probléme Lanca Strolla nemusí motory nasadzovať len v šetrnejšom režime.

"Áno, naše dlhé jazdy vyzerali veľmi dobre - hlavne ak sa pozrieme na niektorých z našich súperov, ktorých pneumatiky sa rýchlo ničili. Ale aj tak je to o tom, aby sme sa cez nich dokázali dostať. Ak to nedokážeme, bude to veľmi ťažké. Pred pretekmi si však verím - naše dlhé jazdy nám dávajú výhodu, ktorú potrebujeme preukázať," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk