F1.sk F1.sk

Ricciardo: Asi by som mal zájsť za Helmutom
zdroj: Renault Sport F1

Ricciardo: Asi by som mal zájsť za Helmutom

Daniel Ricciardo podal v kvalifikácii na Veľkú cenu Kanady veľmi dobrý výkon a do pretekov vyštartuje zo štvrtého miesta. Porazil dokonca aj svoj bývalý tím Red Bull, ale o to mu až tak nešlo. Hlavne ho tešil druhý rad na štarte.

"Asi by som mal zájsť za Helmutom," smial sa dobre naladený Ricciardo. "Musím z toho vyťažiť maximum, kým môžem..."

"Druhý rad je pochopiteľne veľmi sladký. Keď sme vedeli, že Max sa nedostal do Q3, bolo nám jasné, že máme šancu. V Q2 bol Gasly približne o štyri desatiny sekundy lepší, ale ja som so svojim kolom nebol spokojný. Bolo mi jasné, že viem byť aj lepší. Vedel som, že tretia časť kvalifikácie môže byť zaujímavá, ale on mal na rozdiel odo mňa dve nové sady pneumatík. Hovoril som si, že potrebujem perfektné kolo a potom to môže vyjsť."

"A že som napokon zdolal aj Valtteriho... už predtým som videl, že išiel do hodín. Neviem, čo sa stalo v jeho druhom pokuse, ale je to super," hovoril Austrálčan.

Na celej záležitosti je zvláštne hlavne to, že od Renaultu sa to v Kanade nečakalo. Okruh mal sedieť hlavne silným motorom, ale je možné, že Renault ho už má. Nuž a azda prvýkrát v sezóne tento tím nemal zjavné problémy s pneumatikami, čo sa pravdepodobne takisto prejavilo.

"V aute sa okrem toho cítim pohodlnejšie a mám pocit, že mám tretiu Q3 v rade. Spolu s inžinierskym tímom sme sa auta počas celého víkendu takmer ani nedotkli - do jázd sme teda vstupovali s tým, že vieme, čo od neho potrebujem a čo mám rád," dodal Daniel Ricciardo.

Daniel Ricciardo
Renault Sport F1

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk