F1.sk F1.sk

Magnussen dostal nové šasi, bude štartovať z boxovej uličky
zdroj: TASR/AP

Magnussen dostal nové šasi, bude štartovať z boxovej uličky

Kevin Magnussen v druhej časti kanadskej kvalifikácie tvrdo havaroval a výrazne si poškodil auto. Ako sa napokon ukázalo, škody sú veľmi veľké a bude musieť štartovať z boxovej uličky.

"Potrebujeme vymeniť šasi," potvrdil šéf tímu Haas Günther Steiner. "Preto pochopiteľne vyštartujeme z boxovej uličky. Musíme vymeniť aj prevodovku. Nemá význam štartovať s C5 niekde zozadu, preto budeme štartovať z boxovej uličky."

"Najlepšie je vymeniť šasi. Je to najrýchlejší i najbezpečnejší spôsob, nuž a potom sa vrátiť späť a štartovať z boxovej uličky."

Na Magnussena bol dosť nahnevaný jeho kolega Romain Grosjean, ktorý bol na trati tesne za ním a prišiel o možnosť dokončiť kolo a postúpiť do Q3.

"Kevin bol až do daného okamihu jasne postupujúci," skonštatoval Steiner. "Bolo jasné, že postúpi. Romain by podľa nás skončil na jedenástom alebo dvanástom mieste, to všetko v závislosti od toho, čo by spravil Verstappen."

"Takto by to bolo fajn, pretože obe autá by sme na štarte mali na iných pneumatikách, avšak v poslednej zákrute sa to pokazilo," dodal Günther Steiner.

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk