F1.sk F1.sk

Hamilton dúfa, že Kanada je pre Ferrari bodom zvratu
zdroj: TASR/AP

Hamilton dúfa, že Kanada je pre Ferrari bodom zvratu

Tesne pred koncom kanadskej kvalifikácie to vyzeralo tak, že Lewis Hamilton sa bude tešiť z ďalšej pole position. Zlepšil svoj dovtedy najrýchlejší čas, avšak jeho radosť dlho netrvala; cieľovú čiaru preťal Sebastian Vettel a nadelil mu dve desatiny sekundy.

"Z nejakého dôvodu necítim mimoriadne sklamanie," povedal Lewis Hamilton. "Podľa mňa sme odovzdali všetko, čo sme mohli. Jednoducho boli rýchlejší, a to hlavne v poslednom sektore, doslova nás tam zabíjali. Na rovinke nám podľa mňa dali štyri či päť desatín sekundy."

"Odviedli sme však všetko, čo bolo v našich silách. Načasovanie bolo správne, procedúry perfektné, s odvedenou prácou som fakt spokojný. Na malú chvíľku sme držali prvé miesto, ale vedeli sme, že sú fakt rýchli."

"Ale je to fajn a presne taký by mal byť pretekársky šport. Napokon som rád, že som sa dostal medzi dvojicu jazdcov Ferrari. Zajtrajšok môže byť zaujímavý," pokračoval päťnásobný majster sveta. "Počasie je fantastické, máme tu úžasných fanúšikov. Azda im zajtra predvedieme dobrú šou.

Hamilton po chvíli vytiahol ďalšie pekné slová na adresu Ferrari: "Dúfam, že toto je pre nich bod zvratu a odteraz to bude poriadne vyrovnané. Chcem, aby sme v priebehu ročníka zvádzali vážny a vyrovnaný boj. To by bolo fantastické."

Ferrari dlhodobo stráca v zákrutách, ale na rovinkách je veľmi silné. Potvrdilo sa to aj v Kanade, kde problémových zákrut nie je veľa. "Podľa mňa môžete začať písať o tom, že majú párty mód," konštatoval Hamilton, podľa ktorého je rýchlosť Ferrari na konci roviniek výnimočná.

"Počas celého víkendu boli veľmi rýchli. Ide hlavne o to, že na rovinkách získavajú možno aj šesť desatín... my sme proti tomu počas víkendu poriadne bojovali a snažili sme sa zlepšiť, ale nestačilo to."

"Za Seba sa napokon teším, mám z neho radosť. Odjazdil ozaj úžasné kolo. Toto prebratie sa Ferrari je pre šport napokon fantastické a osobne som veľmi rád, že môžem bojovať s iným tímom. Vôbec som netušil, ako to dopadne. Ozaj dúfam, že toto je pre nich bod zvratu a už to bude takéto vyrovnané," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk