F1.sk F1.sk

Leclerca mrzí kanadská kvalifikácia, v jej priebehu sa nevedel zlepšiť
zdroj: TASR/AP

Leclerca mrzí kanadská kvalifikácia, v jej priebehu sa nevedel zlepšiť

Charles Leclerc obsadil v kvalifikácii na Veľkú cenu Kanady tretie miesto, ale spokojný nebol. V Q3 nepodal optimálny výkon a na svojho kolegu Sebastiana Vettela stratil viac ako šesť desatín sekundy. Do istej miery mal šťastie, že skončil vôbec tretí. Nedarilo sa však napríklad ani Valtterimu Bottasovi z Mercedesu, ktorý obsadil až šieste miesto.

"Mal som problém s autom, možno s jeho nastavením," vysvetľoval mladý Monačan. "V Q1 to bolo celkom dobré, ale potom sa okruh zlepšoval a ja som už toto zlepšenie nedokázal kopírovať. Musím zapracovať na lepšom nastavení. Mal som mať lepšie pripravené auto pre to, aby som v Q3 dosiahol lepší čas, ale tam som sa už len trápil."

"Gratulujem Sebovi, ktorý si to absolútne zaslúžil. Dúfajme, že zajtra to budú z mojej strany lepšie preteky," hovoril ďalej Leclerc.

Pár slov k téme povedal bývalý pretekár Sauberu aj na tlačovej konferencii, na ktorej mal ako zástupca top 3 vyárendované miesto. Opäť opakoval myšlienky o tom, že v priebehu kvalifikácie sa nevedel dostatočne zlepšovať.

"Musím na tom zapracovať. Auto musím vedieť lepšie nastaviť - a to hlavne pre Q3. V Q1 bolo auto celkom dobré, v Q2 už o niečo horšie a v Q3 mi celkom ušlo, pričom som spravil aj zopár chýb. Musím pochopiť, čo za to mohlo. Lepšie potrebujem vystihnúť vývoj okruhu a postarať sa o to, aby bolo auto v Q3 najlepšie. Všetko je to moja chyba. Musím na tom zapracovať, aby to bolo lepšie," dodal Charles Leclerc.

Dodajme, že Leclerc dosiahol v jednotlivých častiach kvalifikácie časy 1:11,214 - 1:11,205 - 1:10,920s. Vzhľadom na to, že podmienky na trati boli čoraz lepšie a v závere aktivoval aj silnejší motorový režim, to nebolo dobré. Vettelove časy boli 1:11,200 - 1:11,142 - 1:10,240.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk