F1.sk F1.sk

Bottas sa chce po chybách "pozrieť do zrkadla"
zdroj: Mercedes

Bottas sa chce po chybách "pozrieť do zrkadla"

Valtteri Bottas sa v doterajšej časti sezóny ukazoval ako zdatný súper Lewisa Hamiltona. V kvalifikáciách dvojicu delili len detaily, no v Kanade bol rozdiel priepastnejší. Fín sa chce teraz zamyslieť nad svojím výkonom, pretože so sebou nie je spokojný.

Prvý pokus v Q3 Bottas ani len nedokončil, keďže v druhej zákrute dostal šmyk — a to mal šťastie, že mohol pokračovať a nedopadol podobne ako pár minút predtým Kevin Magnussen. "Ten prvý výjazd bola moja chyba," pripustil Bottas. "Na výjazde z dvojky mi to trochu ustrelilo a ocitol som sa v šmyku. Snažil som sa minimalizovať stratený čas a pokračovať, takže pred mojím posledným pokusom som sa zahnal do kúta."

Rodák z Nastoly mal zrazu dve možnosti: buď dá do posledného pokusu všetko a v honbe za pole position bude riskovať aj horšie umiestnenie, alebo ho zajazdí s rozvahou a vezme pomerne ľahko dosiahnuteľnú štvrtú priečku.

Rozhodol sa pre prvú možnosť. "Stále som bol sebavedomý, že to dokážem, no mal som kostrbaté kolo s množstvo prebrzdení, netrafil som viacero apexov. Musím sa pozrieť do zrkadla a zamyslieť sa nad tým, kde sa to pokazilo."

Bottas má za sebou najhoršiu kvalifikáciu v sezóne, no určite nehádže flintu do žita: "Tu sa dá predbiehať. Uvidíme, či stratégia zohrá nejakú úlohu. Ak nie, bude to ťažšie, ale nevidím dôvod na nejaké vzdávanie sa. Toto je pretekanie, takže vyštartujem z miesta, z ktorého vyštartujem a nevzdám sa."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk