F1.sk F1.sk

Wolff očakáva veľký súboj s Ferrari: Majú enormnú rýchlosť na rovinkách
zdroj: Mercedes

Wolff očakáva veľký súboj s Ferrari: Majú enormnú rýchlosť na rovinkách

Mercedes stráca na rovinkách 0,6 sekundy na kolo a všetok tento čas bude musieť na Ferrari nejako dohnať v zákrutách. Po treťom tréningu to tvrdí Toto Wolff a očakáva poriadnu bitku o pole position.

Strieborný tím síce do Montrealu priniesol novú pohonnú jednotku, no jej výkon je zatiaľ zatienený rýchlosťou Ferrari. "Poriadne sa nakopli a vyzerajú byť extrémne silní," zhodnotil výkon Ferrari pre Sky Sports F1 Toto Wolff. "Ich rýchlosť na rovinkách je enormná — máme pred sebou veľký súboj."

"My v zákrutách až tak výrazne nezískavame, získavame niečo málo, ale môžete vidieť, že rozdiel v rýchlostiach na hlavnej rovinke je obrovský — teraz je to asi osem kilometrov za hodinu. Oni asi jazdia s menším prítlakom, čo tiež hrá nejakú úlohu," pokračoval Wolff.

Mercedes postavil svoje tohtoročné auto s ohľadom na dlhodobé nedostatky svojich monopostov. Získal vďaka tomu šesť víťazstiev, no v Bahrajne či Kanade, kde rozhoduje výkon, sa Ferrari zatiaľ nevyrovnáva.

"Videli sme, že na okruhoch ako Budapešť, Singapur či Monako sme nepodávali dobré výkony. Pokúsili sme sa to do hĺbky pochopiť," vysvetľuje. "Vytvorili sme auto, ktoré je lepšie v zákrutách, má lepší balans, no nie je to beštia, ktorú sme mali na rýchlych okruhoch, akým je Silverstone."

"Teraz môžeme vidieť, že keď na trati nie je sekvencia zákrut, naša výhoda neexistuje. Silou tohtoročného auta je jeho mechanický a aerodynamický grip, ktorý dokážeme vygenerovať. Možno je to na úkor rýchlosti na rovinkách. V tomto smere sa trochu trápime. V poslednom tréningu sme na rovinkách strácali šesť desatín. Musíme to pochopiť, aby sme sa aj v tejto oblasti ostatným trochu vyrovnali," doplnil Wolff.

Šéf Ferrari Mattia Binotto rýchlosť svojho tímu určite nepreceňoval. "Myslím si, že v treťom tréningu sa motorové režimy medzi jednotlivými autami líšia. Ako obyčajne očakávame, že naši konkurenti budú veľmi silní."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk