F1.sk F1.sk

Wolff sa zastal Pirelli: Čelia neriešiteľnej úlohe
zdroj: TASR/AP

Wolff sa zastal Pirelli: Čelia neriešiteľnej úlohe

Pirelli čelí kritike z viacerých strán. Spokojní môžu byť azda len v Mercedese, keďže nové špecifikácie pneumatík vyriešili dlhoročné problémy stajne takmer bez námahy, no aj napriek tomu sa objavili aj negatívne ohlasy v striebornom tábore — zo strany Lewisa Hamiltona. Toto Wolff však dodávateľa pneumatík bráni.

Toto Wolff uznáva, že Hamiltonove sťažnosti na to, že s gumami sa nedá kontinuálne jazdiť na limite, sú oprávnené, no podľa šéfa Mercedesu v Pirelli robia len to, čo im vedenie prikáže. "Najskôr mali postaviť pneumatiku, ktorá sa rýchlo ničí, aby sme mali veľa zastávok v boxoch a rôzne stratégie."

To sa však nestalo. Preteky boli nudné, keďže všetci šetrili pneumatiky a snažili sa ich odjazdiť s jedinou zastávkou. "Inžinieri vypočítali nasledovné: ak jazdíte o desať sekúnd pomalšie oproti tomu, čo guma skutočne dokáže, tak preteky zvládnete na jednu zastávku. Je to najrýchlejší spôsob, ako dokončiť preteky, nuž sme ho využívali."

"Potom bolo Pirelli požiadané o to, aby prinieslo gumy, ktoré toho vydržia viac. Zrazu sa však tímy sťažujú na to, že nemôžu poriadne jazdiť, lebo sa šmýkajú," pokračoval Wolff, podľa ktorého Pirelli nemá dostatočný vplyv na pravidlá, aby uspokojilo všetkých. "Čelia neriešiteľnej situácii."

Na jednej strane tu totižto máme alternatívu, pri ktorej budú pneumatiky menej trvácne. Aby sa však oplatilo ísť na dve zastávky, musí byť v prvom rade možné predbiehať. Predbiehanie však Pirelli nevie priamo ovplyvniť. Na druhej strane tu máme trvácne pneumatiky, no ani tie podľa Wolffa neprinesú želané vzrušenie.

"Opäť by sme mali jednozastávkové preteky, ktoré by ľuďom prišli nudné. Riešenie tohto problému je veľmi, veľmi ťažké. Aktuálne nastavenie umožňuje tímom využiť rôzne stratégie," dodal Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk