F1.sk F1.sk

Honda: Strata na Mercedes je väčšia, než sme si mysleli
zdroj: Red Bull Content Pool

Honda: Strata na Mercedes je väčšia, než sme si mysleli

Počas zimy sa zo spoločného tábora Red Bullu a Hondy pravidelne ozývali odvážne a sebavedomé vyjadrenia, podľa ktorých už tento rok mala Honda výkonnostne potrápiť súperov z Mercedesu a Ferrari. Dnes však predstavitelia japonského výrobcu uznávajú, že na vyrovnanie síl si ešte bude treba počkať. Až teraz si totižto uvedomili, ako ďaleko Mercedes skutočne je.

Honda si stratu uvedomila po príchode do Kanady, po dlhšom čase ide o prvý okruh, ktorý skutočne preverí pohonné jednotky. V Monaku mohol Max Verstappen získať aj pódium, pred ktorým jedno získal v Španielsku. Na oboch tratiach však hrala prím aerodynamika.

"Strata na Mercedes je stále veľmi veľká," uznáva Tojoharu Tanabe, šéf Hondy pre F1. "Je ešte väčšia, než sme si predtým mysleli. Samozrejme, že ma to neteší. Našťastie na niektorých pretekoch sme stále konkurencieschopní, ale aby sme skutočne zmazali to manko, potrebujeme ešte veľa vylepšení."

Lepšia je aspoň spoľahlivosť motorov, od ktorých Honda očakáva, že by mohli zvládnuť požadovaný počet sedem pretekov na sezónu. Ide o veľký posun od čias tímu McLaren-Honda. "Počas našich rokov s McLarenom sme sa učili aj z negatívnych momentov. Všetko je to len o učení sa. Takto sa vylepšil aj náš vzťah s Red Bullom. Nakoniec chceme spoločne získať titul."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk