F1.sk F1.sk

Rosberg: Hamilton je v Montreale neporaziteľný
zdroj: TASR/AP

Rosberg: Hamilton je v Montreale neporaziteľný

Lewis Hamilton vynechal väčšiu časť piatkového druhého tréningu potom, čo v deviatej zákrute stratil kontrolu nad svojím Mercedesom W10 a zničil si pravú zadnú časť monopostu. Brita to v Kanade mierne oslabilo, no podľa jeho bývalého tímového kolegu Nica Rosberga má aj tak nedeľné víťazstvo takmer isté.

Sebastian Vettel a Charles Leclerc sa po piatku zhodli na tom, že najrýchlejší je Mercedes, aj keď v druhom tréningu mierne zaostal. "Vieme, že Mercedes má ešte niečo v rukáve," skonštatoval Leclerc.

A Lewis Hamilton vždy v kvalifikácii niečo nájde. "Lewis je v Montreale neporaziteľný," tvrdí Nico Rosberg. "Monako bolo jeho Achillovou pätou, ale on vyhral dokonca aj tam."

Úradujúceho majstra sveta môže potrápiť asi len Valtteri Bottas, ktorý je v životnej forme, no ani to v Kanade nemusí stačiť. "Valtteri bude aj naďalej pre Lewisa nebezpečným súperom. V kvalifikácii bol často rýchlejší, ale v pretekoch to Lewis vždy nejako dokáže. Iba v Kanade nemá Valtteri vôbec žiadnu šancu."

Na aktuálne výkony Ferrari Rosberg nemá dobrého slova: "Ferrari nemá žiadnu stratégiu, nemá dobré auto — v skutočnosti teraz u nich nie je nič dobré."

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk