F1.sk F1.sk

Leclerca teší pokrok, ktorý Ferrari dosiahlo medzi piatkovými tréningami
zdroj: TASR/AP

Leclerca teší pokrok, ktorý Ferrari dosiahlo medzi piatkovými tréningami

Hoci to po prvom piatkovom tréningu vyzeralo pre Ferrari beznádejne, aspoň napohľad sa v tom druhom dostalo na úroveň Mercedesu. Charlesa Leclerca zlepšenie potešilo, ale musí pripomenúť, že aby sa rýchlosť tímov na čele poľa skutočne vyrovnala, Ferrari sa bude musieť rovnako zlepšiť aj pred tretím tréningom a kvalifikáciou.

"Bol to pozitívny deň," okomentoval svoj piatok Charles Leclerc. "Spravili sme veľmi dobrý pokrok medzi prvým a druhým tréningom. Teraz musíme spraviť to isté medzi druhým a tretím tréningom, no aj medzi tretím tréningom a kvalifikáciou. Potom ich azda budeme môcť vyzvať."

Leclerc zajazdil najlepší čas celého piatku, ale podobne ako jeho kolega Vettel, ani on neverí, že by to odzrkadľovalo skutočnú rýchlosť auta SF90. "Mercedes je podľa mňa stále veľmi silný. Očakávam, že bude veľmi ťažké ich v kvalifikácii poraziť. Musíme pracovať naozaj tvrdo. Dosiahli sme dobré výkonnostné zlepšenie medzi prvým a druhým tréningom, z auta som mal oveľa lepší pocit, no mali by sme spraviť ďalší krok."

Ďalším míľnikom vo vývoji Ferrari by z dlhodobého hľadiska malo byť zlepšenie v zákrutách. V Kanade nehrá kľukatá časť okruhu takú veľkú úlohu ako inde, no ďalšie súťažné víkendy budú na aerodynamiku klásť väčšie nároky.

"Myslím si, že je to prepojené," konštatuje Leclerc. "Ak ste rýchli na rovinkách, budete sa viac trápiť v zákrutách. Momentálne je to kompromis — takto fungujeme najlepšie. Uvidíme, či to postačí."

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk