F1.sk F1.sk

Mercedes si v prvom tréningu vyjazdil sekundový náskok
zdroj: Twitter/Mercedes

Mercedes si v prvom tréningu vyjazdil sekundový náskok

Úvodné jazdy pred víkendom v Kanade potvrdili veľmi dobrú formu Mercedesu, ktorý po privezení novej pohonnej jednotky obsadil prvé dve priečky. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas sa ako jediní dostali pod hranicu 1:13,000.

Stopky sa pri Britovom kole na mediumkách zastavili na hodnote 1:12,767, čo bolo o 0,147 sekundy skôr ako v prípade Valtteriho Bottasa. Fín v závere tréningu naviac zaznamenal problémy s poklesom výkonu, ktorý mala spôsobiť strata tlaku paliva.

Do pozície druhého najsilnejšieho tímu môžeme pasovať Ferrari, ktoré dostal za Mercedesy Charles Leclerc s časom 1:13,720. Vettel stratil na Monačana ďalšie dve desatiny. Poznamenajme, že k priepastnej strate Ferrari na Mercedesy mohol prispieť aj fakt, že Scuderia nasadila nový motor už v Španielsku, teda musí vydržať oveľa viac ako nová pohonná jednotka strieborných šípov. Dá sa preto očakávať, že ju Ferrari prevádzkovalo vo výrazne šetrnejšom režime. Vettel s Leclercom dostali iba nové turbá a jednotky MGU-H.

Šiesteho Kimiho Räikkönena predbehol okrem Mercedesov a Ferrari len Max Verstappen, čo môže byť pre Alfu Romeo povzbudením. Druhej strane garáže sa však už tak nedarilo, keďže polhodinu pred koncom tréningu sa Antonio Giovinazzi v deviatej zákrute roztočil a vrazil do bariéry. Auto museli napokon odpratať až maršáli so žeriavom.

Väčší význam budeme môcť prikladať až časom z druhého tréningu, keď sa podmienky na trati viac priblížia tým sobotňajším a nedeľňajším; keďže sa na okruhu Gillesa Villeneuveho počas celého roka prakticky nejazdí, okruh bol hlavne v prvej polovici tréningu poriadne zaprášený, čo spôsobilo problémy viacerým pilotom.

Pneumatiky v prvom tréningu trpeli na drobenie.

Valtteri Bottas zahlásil pokles výkonu, podľa inžiniera spadol tlak paliva.

Maršáli odpratávajú Alfu počas fázy VSC.

Pre Bottasa sa tento víkend pekne rozbieha, práve ako prvý prekonal hranicu 1:13,000.

Trať utíchla, tímy odovzdávajú pneumatiky.

Radosť štatistov prekazil Bottas, ktorý sa zlepšil o ďalšie vyše dve desatiny.

1:13,495 - Ďalšie zlepšenie zo strany Valtteriho Bottasa, no Lewis Hamilton zajazdil identický čas. Najbližšie je Max Verstappen, ktorý stráca takmer deväť desatín.

Prvé merané kolá aj pre dvojicu Mercedesov, Bottas sa okamžite vytiahol na prvú priečku s časom 1:14,160.

1:15,026 - Max Verstappen vylepšuje čas, no konštatuje: "Trať je šialene špinavá!"

Ferrari má problémy s nedostatkom prítlaku na prednej náprave, kvôli čomu mení zadnú časť auta.

Na trati je pomerne ticho, jazdí len dvojica McLarenov a Latifi. Tímy čakajú na zlepšenie podmienok.

Trať je poriadne zaprášená, hlavne v okolí boxov, kde sa len nedávno dokončili stavebné práce.

Video: Robert Kubica a George Russell dostali kvíz o Nicholasovi Latifim, ktorý si v prvom tréningu vyskúša auto Roberta Kubicu.

McLaren začne prvý tréning s aerodynamickými testami.

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk