F1.sk F1.sk

Leclerc si chce dať pozor na zbytočné kvalifikačné chyby
zdroj: TASR/AP

Leclerc si chce dať pozor na zbytočné kvalifikačné chyby

Charles Leclerc sa v tomto roku dopustil už niekoľkých zbytočných chýb, na ktoré kruto doplatil. V Azerbajdžane v druhej časti kvalifikácie havaroval a v Španielsku si zasa poškodil podlahu, čo mu ubralo nejakú tú desatinku.

"Jedna vec, ktorú som po Baku asi zmenil, bola tá, aby som na to v Q2 príliš netlačil," povedal Leclerc. "Tam to bola chyba, pretože sme mali potenciál dostať sa do Q3 a havária bola v danej chvíli trochu hlúpa. V Barcelone som opäť išiel príliš tvrdo a zlomili sme časť podlahy. Tieto veci som už zmenil."

Monačan pôsobil v minulom roku v tíme Sauber, kde musel ísť v Q2 naplno. Teraz to nepotrebuje, ale ešte sa akosi nepoučil. "Keď prídete do Ferrari, musíte trochu zmeniť prístup. Vo všetkých častiach kvalifikácie do toho môžete dávať všetko, ale ako sme videli v Baku, tak v Q2 to asi nie je až také dôležité. Tam sme určite mali omnoho vyšší potenciál."

"Spravil som pár chýb, ale poučíme sa z nich. Teraz mi ide o to, aby som ich nezopakoval a azda sa dostavia lepšie časy," skonštatoval Charles Leclerc, ktorý je medzi jednotlivcami aktuálne len piaty a na Lewisa Hamiltona stráca celých 80 bodov.

S nádejou na titul sa však ešte nelúči. "Nezamávam jej, kým to nebude definitívne. Začiatok sezóny bol náročný a určite som čakal viac, ale ešte nemusíme mávať a dávať zbohom. Musíme makať až do konca a práve to aj robíme. Snažíme sa pochopiť naše chyby a nezopakovať ich. Som si istý tým, že výsledky sa dostavia."

Bude montrealské podujatie rozhodujúce? Okruh by mal Ferrari vyhovovať a môže sa ukázať, či na to Scuderia ešte môže mať. "Ja to takto nevnímam. Nepotrebujeme sa dostávať pod ešte vyšší tlak. Musíme len odvádzať svoje maximum a maximalizovať to, čo máme," odkázal Charles Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk