F1.sk F1.sk

Stroll je ľúto Williamsu, zapracovať chce na kvalifikáciách
zdroj: TASR/AP

Stroll je ľúto Williamsu, zapracovať chce na kvalifikáciách

Lance Stroll strávil prvé dva roky svojho formulového pôsobenia vo Williamse. Nebolo to bohviečo a pekné výkony vieme porátať azda na prstoch jednej ruky, no napriek tomu v športe ostal; jeho bohatý otec mu "vybavil" miesto v Racing Pointe, ktorý aktuálne vlastní.

Dvadsaťročný mladík odišiel do lepšieho, ale osudu Williamsu mu je ľúto. "Majú to ťažké," povedal Stroll, ktorého slová s odvolaním sa na La Presse cituje stránka grandprix.com. "Bol som tam dve sezóny..."

"Formula 1 je veľmi komplikované prostredie. Na to, aby sa dostavili výsledky, do seba musia zapadnúť všetky súčiastky puzzle. Niekedy pritom stačí len jedno zlé rozhodnutie a všetko sa rozpadne. Niečo takéto sa stalo aj tam, no viac vám povedať nemôžem. Je to škoda. Williams bol veľký tím a dúfam, že čoskoro sa z toho opäť dostanú."

Stroll odišiel do lepšieho, ale na svojom konte má zatiaľ len štyri body. "Papierovo je to skutočne tak, že v porovnaní s minulým rokom som sa v tom aktuálnom nezlepšil. Avšak bez ohľadu na čísla si pred zvyškom šampionátu verím."

"Tento tím už v minulosti ukázal, že má veľký potenciál a mimoriadne schopných pracovníkov," hovoril ďalej Kanaďan. "Sezónu treba vnímať ako maratón, pričom my budeme napredovať a zlepšovať sa. Ničoho sa nebojím, pretože stajňa je postavená na pevných základoch. Minulý rok bol zlý hlavne kvôli nepríjemnej finančnej situácii."

Lance musí zapracovať hlavne na kvalifikáciách, pretože desaťkrát po sebe vypadol v Q1. "Sám veľmi dobre viem, že túto situáciu musím zlepšiť. Rozdiely sú však veľmi malé a mnohokrát som doplatil na premávku. Aj desatina sekundy sa vie postarať o veľký rozdiel," dodal Lance Stroll.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk