F1.sk F1.sk

Má Kvjat na to, aby sa vrátil do top tímu?
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Má Kvjat na to, aby sa vrátil do top tímu?

Daniil Kvjat je na veľmi zaujímavej kariérnej ceste. Najskôr pôsobil v Toro Rosso, potom sa dostal na miesto Sebastiana Vettela v Red Bulle, následne ho na tomto poste nahradil Max Verstappen, vrátil sa do Toro Rosso a neskôr bol odtiaľ vyhodený.

Vzápätí sa Rus zamestnal ako vývojový jazdec Ferrari, opäť sa vrátil do Toro Rosso a aktuálne podáva celkom solídne výkony. Šéf spoločnosti Rosgonki, ktorá je promotérom Veľkej ceny Ruska, si myslí, že Kvjat by sa mohol vrátiť do top tímu.

"Daniilova kariéra je veľmi zaujímavá," povedal Alexej Titov pre agentúru Izvestija. "Isté je to, že vyzrel. Dokázal prekonať svojich vnútorných démonov a teraz ide od pretekov k pretekom s chladnou hlavou."

"Auto Toro Rosso je v tomto roku veľmi schopné a Daniil je mimoriadne talentovaný športovec. Ak bude mať trochu šťastia, tak podľa mňa prekvapí absolútne každého."

Nuž a prekvapením by podľa Titova mohol byť návrat do top tímu: "Rozhodne. Keď bol Daniil v minulom roku vývojovým jazdcom Ferrari, každý hovoril, že na pozíciu pretekára sa už nebude môcť vrátiť. Prešiel však len rok a je späť. Veľkým otáznikom sú však výsledky, ktoré v tomto roku dokáže predviesť."

"V tomto smere bola Formula 1 vždy transparentná. Ak sú výsledky, tak príde aj napredovanie smerom nahor. A platí to aj vice versa," dodal Alexej Titov.

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk